Żyjemy w czasach gdzie celebruje się zwycięzców, tych, którzy odnieśli w życiu sukces, pokonali innych, dotarli na sam szczyt, a relacja z ich zwycięstwa to pasmo radości i spełnienia. A co z resztą nas? Z tymi, którzy nadal walczą – z chorobami, z nierównościami społecznymi, z trudnym doświadczeniem straty najbliższej osoby? W życiu często wszystko co możemy zrobić, to próbować nie rozpaść się pod naporem przeciwności. Nie możemy pokonać smutku ani złamanego serca. Te doświadczenia zawsze zostawiają ślady. Dlatego musimy być jak Jakub i nie pozwolić odejść Bogu, dopóki jego błogosławieństwo nie spocznie na nas by dać nam siłę na wgląd w nas samych, by móc nas przemienić, byśmy mogli dojrzeć nową perspektywę – słowem, po to, byśmy pomimo wszystko poczuli się jako nowonarodzone niemowlęta. W Chrystusie przecież wciąż wszystko przed nami. Spójrzmy na to wezwanie do walki o nadzieję na nabożeństwie w 1. niedzielę po Wielkanocy. Zapraszam, Marta Zachraj-Mikołajczyk

Ogłoszenia:

  1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
  2. Lekcje religii dla klas 3, 4 i 5 są odwołane. Pozostałe lekcje odbywają się zgodnie z planem.
  3. Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30.
  4. Godzina biblijna obędzie się w czwartek o 11.00.
  5. Radnych Parafialnych zapraszamy na kolejne posiedzenie rady, które odbędzie się 17 kwietnia o godz. 18.00 w sali parafialnej
  6. W dniu 13.05.2023 organizowana jest przez Panią Joannę Szczepankiewicz-Battek wycieczka do Żytawy-Oybin-Marienthal. Chętni do udziału w wycieczce mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej. Koszt wycieczki to 170 zł.

Cykl modlitw o Kościoły członkowskie ŚFL- Nepal
Ten wysokogórski kraj zamieszkuje ponad 30 milionów ludzi. Skomplikowana sytuacja wewnętrzna sprawia, że dochodzi do wybuchów niepokojów społecznych, starć ulicznych oraz aktów pospolitej przestępczości. Kraj jest terenem ścierania się wpływów dwóch sąsiednich mocarstw Indii oraz Chin. Nepal jest terenem aktywnym sejsmicznie. Trzęsienia ziemi powodują zniszczenia i ofiary śmiertelne często liczące tysiące zabitych (2015 r.)
Większość Nepalczyków to wyznawcy hinduizmu lub buddyzmu. Chrześcijanie to 1,4% społeczeństwa.
Nepalski Kościół Ewangelicko-Luterański liczy niewiele ponad 1200 wiernych. Choć jest to wspólnota nieliczna, to jednak jest dobrze zorganizowana. Prowadzi liczne duszpasterstwa otaczając opieką wszystkie grupy wiekowe. W tej chwili Nepalczycy potrzebują wsparcia materialnego dla dzieci: wyżywienia, odzieży, opłacenia edukacji. W planach są budowy kościołów, szkół, sierocińca.