Ewangelia prawem, nie towarem! Wydaje się to takie oczywiste. Każda osoba dzięki Dobrej Nowinie może być pewna Bożej miłości. Jednak… czy na pewno każda? Co z tymi, którzy nie mieszczą się w naturalnej ( czyli naszej) normalności? Co z tymi, którzy różnią się od nas poglądami, pochodzeniem, kulturą, a może i religią? Czy takie osoby nie powinny się nieco postarać, zanim ewangelia nie stanie się „dla nich”? Spójrzmy w najbliższą niedzielę na opowieść z Dziejów Apostolskich 8,26-39 o kimś, kto nie mieścił się w kanonach i standardach, a jednak do niego została skierowana ewangelia. Spójrzmy też na tego, który głosił tę ewangelię. Bo ewangelia to i prawo (dla każdej osoby), i obowiązek (dla Kościoła). Zapraszamy 7 lipca o 10.00 do kościoła Opatrzności Bożej i na transmisję internetową.

Pieśni:
728 – Jak jestem idę,
393 – O Ojcze, Synu, Duchu,
235 – O głębokości,
535 – Posyłam was,
772 – Z radością skieruj.

Ogłoszenia:

  1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
  2. W wakacje nie odbywają się (lekcje religii, spotkania z pasją, dla młodzieży, osób zainteresowanych, godzina biblijna, Pronoja i próba chóru).
  3. Zapraszamy do udziału w XVIII Wieczorach Organowych u Bożej Opatrzności. W ramach Wieczorów odbędzie się pięć koncertów, zaplanowanych od ostatniej soboty czerwca do ostatniej soboty lipca. Koncerty będą rozpoczynać się w każdą sobotę o godzinie 19.00. Trzeci koncert tegorocznego festiwalu odbędzie się w sobotę 13 lipca. Wystąpi Daniel Strządała. W repertuarze: Bach, Karg-Elert, Lubrich. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
  4. Jak co roku odbędzie się Tydzień Ewangelizacyjny w Karpaczu. Termin: 10-18 sierpnia, koszt: 1475 zł (dla dzieci poniżej 7 roku życia są stosowane zniżki). Zapraszamy do pobrania formularza zgłoszeniowego w kancelarii parafialnej lub ze strony parafii Wang w Karpaczu.
  5. Zapraszamy na 31. Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich, które odbędzie się w dniach 13-15 września w Centrum Luterańskim w Warszawie. Hasło biblijne tegorocznego Forum pochodzi z Księgi Izajasza: Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, idą, a nie ustają. (Iz 40,31). Na stronie luteranie.pl można pobrać program, plakat oraz informacje o karnetach.