Tworzenie mocnych życiowych schematów, które nie pozwolą wypaść z zakrętu i zachować równowagę jest wielką umiejętnością. Ale równie ważna bywa otwartość i gotowość wyjścia poza te schematy. Jak rozpoznać właściwy moment, jak znaleźć tę cienką granicę? Najtrudniejsze jest to, że nie ma gotowych mechanizmów, które zadziałają u każdego. Zapraszam do historii, która wytrąca z równowagi, ale jednocześnie daje zupełnie nową perspektywę. Marcin Orawski

Plan nabożeństwa
Uwaga! Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu.

0:00 Preludium – Georg Friedrich Haendel (1685-1759) Sonata G-dur HWV 363b Adagio, Allegro – wyk. Dawid Ślusarczyk (organy), Tomasz Kwieciński (skrzypce)
4:01 Powitanie – ks. Marcin Orawski
5:40 Pieśń „O Zmartwychwstały” (Śpiewnik Ewangelicki 188)
8:46 Psalm 118 – czyta Agata Czerwonajcio
9:40 Pieśń „Mój Jezus żyw” (Śpiewnik Ewangelicki 183)
13:26 Czytanie Starego Testamentu oraz Lekcji Apostolskiej – czytają: Joanna Brzastowska, Agnieszka Lipnicka
16:47 Pieśń „Głośno bija niebios dzwony” (Śpiewnik Ewangelicki 177)
19:59 Kazanie – ks. Marcin Orawski
34:32 Pieśń „Niechaj zabrzmią hymny chwały” (Śpiewnik Ewangelicki 186)
37:04 Modlitwa Wiernych, Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe.
40:03 Pieśń „Czy chcesz wiedzieć, co ja wiem” (Śpiewnik Ewangelicki 116)

Nabożeństwa internetowe:

Komunikat związany z obostrzeniami w Wielkim Tygodniu i podczas Wielkanocy – Parafia Ewangelicko-Augsburska we Wrocławiu Opatrzności Bożej (naszaparafia.pl)

Zapraszamy na nabożeństwo w Pn. Wielkanocny, godz. 10.00 – nabożeństwo Słowa.

Dzisiaj o godzinie 15.50 – w programie 3 TVP, nadawane będzie nabożeństwo z kościoła pokoju w Świdnicy. Kazanie wygłosi bp Waldemar Pytel. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa.

W święta wielkanocne kończy się coroczna akcja charytatywna „skarbonka dioakonijna”.
Zebrane środki Diakonia Polska przekaże na realizację projektów na rzecz osób potrzebujących – leczenie i rehabilitację osób starszych i dzieci, zakup leków oraz wszelką pomoc w zależności od potrzeb. Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość. Jest bowiem wyrazem społecznej solidarności, odpowiedzialności i wrażliwości. Jest wyrazem miłosierdzia.
Wpłat można też dokonywać bezpośrednio na konto Diakonii: Polskiej:
78 1240 1037 1111 0000 0693 1384 (PLN)
Dopisek: Skarbonka Diakonijna 2021