Parafianki i Parafianie, Sympatyczki i Sympatycy,od jutra zaczynają obowiązywać nowe obostrzenia związane w pandemią COVID-19. Tak jak wszyscy jesteśmy nimi zmęczeni, ale zdajemy sobie sprawę z tego, jak są ważne. Zamknięcie dróg, którymi wirus się rozprzestrzenia to jedyny sposób na wygaszenie pandemii i ochronę najbardziej zagrożonych osób.W naszym kościele po wprowadzeniu limitu 20m2 na osobę może przebywać około 50 osób. W związku z tym chcemy Was prosić o to, abyście rozważyli pozostanie w domu i udział w nabożeństwach internetowych, które publikujemy na Facebooku i YouTubie.Jeżeli chcecie uczestniczyć w nabożeństwach stacjonarnych, to prosimy Was, byście starali się ograniczyć udział do jednego nabożeństwa w okresie świątecznym.Podobnie sytuacja wygląda z udziałem w Wieczerzy Pańskiej. Choć każde nabożeństwo będzie połączone ze Spowiedzią i Komunią to prosimy, abyście zaplanowali przystąpienie do niej tylko raz.W dalszym ciągu w czasie nabożeństwa obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek i dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Prosimy o zachowanie dystansu i zajmowanie miejsc wyznaczonych śpiewnikami.W Wielkim Tygodniu nabożeństwa będą odbywały się bez śpiewu pieśni i śpiewanej liturgii. Zamiast wspólnego śpiewu będą wykonane utwory muzyczne.Patrząc na stale rosnącą liczbę zaszczepionych osób, mamy nadzieję, że to ostatnie Święta z takimi restrykcjami. Tym bardziej postarajmy się znieść nieco dłużej te wszystkie niewygody, abyśmy wszyscy mogli się spotkać, gdy minie pandemia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *