Depresja jest jak mroczna chmura unosząca się nad duszą, przytłaczająca i pochłaniająca każdy promyk światła. To uczucie, które zatruwa duszę, kradnie radość, a nawet odbiera sens życia. Tak jak u króla Saula, który doświadczał – jak mówiono – złego ducha, ponieważ nikt jeszcze nie znał pojęcia „depresja”. W niedzielę Cantate, która z natury powinna być radosna i rozśpiewana, przychodzi nam stanąć wobec tekstu z Księgi Samuela, który co prawda mówi o muzyce, ale zderza nas jednocześnie z cierpieniem człowieka osamotnionego, do tego dotkniętego chorobą, która dziś postrzegana jest jako cywilizacyjna.

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/4a44LLt96aA?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/4a44LLt96aA?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Ogłoszenia:

1. Nabożeństwo w przyszłą niedzielę nabożeństwo o godz. 10.00.

2. Zajęcia tygodniowe:
– we wtorek zapraszamy na lekcje religii i nauczania konfirmacyjnego – według planu,
– spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30,
– zapraszamy na godzinę biblijną w czwartek o godz. 11.00,
– zapraszamy także na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA” w czwartek o godzinie 20.00.

3. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Najbliższe spotkanie odbędzie się wyjątkowo nie w pierwszy, lecz w drugi poniedziałek miesiąca, tj. w poniedziałek 8 maja 2023 r. o godzinie 17:30 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Temat spotkania: „Pismo Święte i Słowo Boże w nauczaniu Kościoła ewangelickiego”. Serdecznie zapraszamy!

4.  Zachęcamy do wsparcia funduszu Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa. Ofiary zbierane w niedzielę po Wielkanocy do święta Zesłania Ducha Świętego zostaną przeznaczone na pomoc finansową dla parafii, które realizują konieczne prace naprawcze i remontowe budynków kościelnych. Ofiary można wpłacać: na listę imienną w kancelarii parafialnej, przelewem na konto bankowe parafii z dopiskiem – „ofiara na BPGA” (numer konta: 27 1050 1575 1000 0023 1850 9458)

5. W niedzielę 14 maja, bezpośrednio po nabożeństwie, zapraszamy na coroczne Zgromadzenie Parafialne związane z przyjęciem sprawozdania z działalności gospodarczej parafii.

6. Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna Diecezji Wrocławskiej zaprasza na jubileuszowy trzydziesty Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu w terminie 12-20 sierpnia 2023. Koszt pobytu osoby dorosłej wynosi 1350,00 zł, dzieci do 7 roku życia 675 zł, natomiast dzieci do drugiego życia pobyt mają bezpłatny. Formularze do pobrania w kancelarii parafialnej lub ze strony internetowej parafii Wang: https://wang.com.pl/parafia/tydzien-ewangelizacyjny-dla-rodzin-w-karpaczu/?fbclid=IwAR1JUvQ8K8pl7zrP7NQKGAjWLSkFr3HD2wp8tVwalWGnETqmXqZTyaC8E8U

7. Są jeszcze miejsca na wycieczkę autokarową, która odbędzie się w sobotę 13 maja, a celem będą: Żytawa, Oybin, Merienthal. W programie: zwiedzanie zamku w Oybinie, przejazd kolejką wąskotorową, unikalne płótna pasyjne w Żytawie i klasztor Marienthal. Cena 170 zł, trzeba mieć też przy sobie 30 euro na bilety wstępu. Wycieczkę organizuje Joanna Szczepankiewicz-Battek. Informacje: 607 231 448

Modlitwy o Kościoły ŚFL: Singapur

To niewielkie wyspiarskie państwo-miasto, jeden z najmniejszych krajów Azji. Zamieszkuje go około 5,5 mln mieszkańców. Republika Singapuru jest zróżnicowana pod względem narodowościowym i etnicznym. Niemal 80% osób mieszkających w Singapurze ma chińskie korzenie. Singapur to obok Japonii najbardziej rozwinięty kraj w Azji. Zaliczany jest do tzw. „azjatyckich tygrysów”. Dominującą religią jest buddyzm, 18 procent, w tym 10 procent to protestanci. Kościół Luterański w Singapurze, będący pierwotnie częścią Kościoła Luterańskiego w Malezji, został założony w 1997 roku i liczy dziś około 3000 wiernych. Jest zaangażowany w prace misyjne w kilku krajach, w tym w Tajlandii, Kambodży, Chinach i Mongolii, prowadzi również duszpasterstwo wśród marynarzy, którzy przepływają przez porty w Singapurze.