W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił czwarty etap znoszenia obostrzeń związanych z Covid-19. Jedną ze zmian jest zniesienie – już w najbliższą niedzielę – ograniczeń liczby osób przebywających w kościołach i świątyniach. Ta informacja nieco zmienia nasze przygotowania do najbliższego nabożeństwa 31 maja. Z jednej strony cieszymy się, że wraca względna normalność. Z drugiej jednak mamy świadomość, że epidemia i zagrożenia z nią związane nie znikają. Wczoraj mieliśmy ponad 400 zachorowań, a dziś oficjalnie mówi się ponad 200 nowych chorych do południa. To oznacza, że zasady bezpieczeństwa nadal musimy stosować.

W związku z tym nadal będziemy prosić, aby w kościele zachować dystans, choć rodziny będą już mogły siedzieć w ławce razem.

Nadal obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego będziemy o to prosić także w czasie nabożeństwa.

Komunii Świętej będziemy udzielać w formie bezdotykowej z wykorzystaniem jednorazowych kieliszków na wino.

Transmisję najbliższego nabożeństwa przeprowadzimy na żywo (Youtube, Facebook). Jednocześnie już teraz planujemy kolejne transmisje online, abyśmy mogli utrzymywać kontakt z osobami, które ze względów zdrowotnych bądź z ostrożności pozostaną w domach.

Bardzo cieszymy się na spotkanie w niedzielę. Zapraszamy także do oglądania naszych nabożeństw w Internecie. Każda osoba będzie mile widziana! Każdy odbiorca transmisji internetowej jest dla nas wielką radością. Wszyscy jesteście dla nas bardzo ważni.