Jedną z tajemnic człowieka jest jego skłonność do autodestrukcji. Przychodzimy na świat z potrzebą miłości, pokoju, dobra. W kategoriach biologicznych powiedzielibyśmy, że posiadamy wbudowany instynkt samozachowawczy oparty na budowaniu bliskich relacji i poczuci bezpieczeństwa. A jednak istnieje w nas coś w rodzaju genu zniszczenia. Jako ludzie, potrafimy używać przemocy bez uzasadnienia, zabijać się, wywoływać wojny, nienawidzić, niszczyć siebie samych i innych. Co z nami jest nie tak?

Link do transmisji NA ŻYWO

Wspólnie zaśpiewamy pieśni:
733 Mą wiarą patrzę wzwyż (1,3,4)
726 Gdy patrzę na cudowny krzyż (1-4)
137 Na Golgotę, duszo, śpiesz (1-4)
154 Pod krzyż Twój pójdę (1-4)
114 Chryste Panie, pomóż nam (1)
Introit nr 33

Link do transmisji NA ŻYWO

OGŁOSZENIA:

 • Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Wszystkie nabożeństwa w Czasie Pasyjnym są połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 • W Czasie Pasyjnym zapraszamy na tygodniowe nabożeństwa w każdy czwartek o godzinie 17.00. Najbliższe 7 marca poprowadzi: ks. Marta Zachraj-Mikołajczyk. W związku z nabożeństwami tygodniowymi, w Czasie Pasyjnym nie odbywają się godziny biblijne.
 • Spotkanie dla osób zainteresowanych odbędzie się w poniedziałek 4 marca o 17.30 w sali parafialnej. Temat to: „Myśmy pod Twoim krzyżem się zebrali… czyli o krzyżu Chrystusa w życiu ewangelików”. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Wszystkich zapraszamy.
 • Od 7 do 9 czerwca 2024 r. we Frankfurcie nad Odrą i w Słubicach odbędzie się Spotkanie Chrześcijan Europy Środkowej i Wschodniej, pod hasłem „Nic nas nie rozdzieli”. To wyjątkowe wydarzenie w 2014 roku organizowaliśmy we Wrocławiu, w Hali Stulecia. Zaplanowano różnorodny program rodzinny i młodzieżowy, panele dyskusyjne, nabożeństwa, koncerty i wiele innych. Zapisy na wyjazd grupowy prowadzimy w kancelarii parafialnej, tam też udzielamy informacji, także na temat kosztów, ponieważ są one zróżnicowane – uzależnione od rodzaju wybranej opcji pobytowej. Więcej: https://www.luteranie.pl/spotkanie-chrzescijan-2024/
 • Zajęcia tygodniowe:
  we wtorek, lekcje religii według planu;
  Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej w środę o godzinie 17.30.
  Próba chóru parafialnego w środę o 19.45
  Spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o 20.00

 • Marzec jest wypełniony propozycjami spędzenia czasu na rekolekcjach organizowanych przez Diecezję Wrocławską. Dzisiaj w Przesiece kończą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży.
 • Rekolekcje dla kobiet odbędą się w Karpaczu, 16-17 marca, koszt 200 złotych.
 • Rekolekcje dla mężczyzn odbędą się 22-24 marca w Wałbrzychu. Koszt: 330 złotych.

Cykl modlitw o ŚFL: Republika Słowacji

Kraj zamieszkuje pięć i pół miliona mieszkańców. Czesi, Romowie i Węgrzy to trzy najliczniejsze mniejszości. Zdecydowana większość mieszkańców to chrześcijanie – 69% to członkowie Kościoła rzymskokatolickiego. Luteranie stanowią prawie 7% mieszkańców.

Kościół Ewangelicki Augsburskiego Wyznania w Republice Słowacji skupia ćwierć miliona wiernych i stanowi drugi pod względem liczebności Kościół w państwie. Działa diakonijnie i ekumenicznie, kształci duchownych na wydziale teologii ewangelickiej Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie.