Chrześcijaństwo – by nie było pustym słowem – musi opierać się na czynach. Wezwani do miłości bliźniego musimy działać. Wiemy, że w naszej Parafii, tak jak w całym Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce są osoby o różnych poglądach. Bez względu na nasze osobiste poglądy musimy stać po stronie tych którzy cierpią i potrzebują pomocy. Nasz Kościół ogłosił zbiórkę. Treść ogłoszenia znajduje się poniżej.

—————————

Pomóż uchodźcom docierającym do Polski (ZBIÓRKA)

Liczą się czyny, nie słowa – słyszymy często. Biorąc sobie to wezwanie do serc ogłaszamy ogólnokościelną zbiórkę ofiar na rzecz uchodźców przybywających do Polski.

W ubiegłym tygodniu Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wystosował apel o wsparcie dla osób na granicy z Białorusią, a Biskup Kościoła prosił o wspólną modlitwę podczas niedzielnych nabożeństw. Teraz Kościół zarządza zbiórkę ofiar na rzecz uchodźców.

Zebrane środki przekazane zostaną Fundacji Ocalenie, która udziela bezpośredniej pomocy uchodźcom, obecnie również na polsko-białoruskiej granicy. Fundacja jest wieloletnim partnerem naszego Kościoła – prowadzi szkolenia, dzieli się doświadczeniami, doradza w kwestiach związanych z uchodźcami. Pieniądze będą przeznaczone na bieżące akcje pomocowe, w tym na działania w Usnarzu Górnym.

Zbiórka trwa od dnia ogłoszenia do 15 września 2021 r. Konsystorz prosi o przekazywanie ofiar bezpośrednio na rachunek bankowy Kościoła lub za pośrednictwem systemu płatności online udostępnionego na stronie internetowej bik.luteranie.pl z dopiskiem: „Ocalenie”.

CHCESZ ZŁOŻYĆ OFIARĘ? KLIKNIJ TUTAJ >> https://bik.luteranie.pl/pl/darowizny.html

PRZECZYTAJ APEL KONSYSTORZA >> https://www.luteranie.pl/apel-konsystorza/

PRZECZYTAJ LIST BISKUPA WS. UCHODŹCÓW >> https://www.luteranie.pl/biskup-kosciola-prosi-o-modlitwe/

POZNAJ FUNDACJĘ OCALENIE >> https://ocalenie.org.pl

PODZIEL SIĘ TYM APELEM ZE ZNAJOMYMI W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH – ZBUDUJMY SIEĆ DOBREJ WOLI!

———–

Wpłat na zbiórkę można również dokonywać w kancelarii parafialnej do 15 września.