Otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w wycieczce do Herrnhut i Budziszyna. Zapisy wraz z wpłata można dokonać w kancelarii parafialnej lub można skontaktować się z organizatorką, p. Joanną Szczepankiewicz-Battek po adresem joanna@silez.pl w celu uzgodnienia udziału i formy płatności przelewem.

Program wycieczki do Herrnhut i Budziszyna – 10 grudnia 2022 r (sobota)

6.45 zbiórka uczestników na parkingu przy Wzgórzu Andersa (ul. Ślężna) – pod Kauflandem (róg ul.
Petrusewicza)
7.00 odjazd autokarem do Herrnhut
UWAGA! Być może będzie trzeba wyjechać wcześniej, ponieważ będziemy uzależnieni od
wyznaczonej godziny zwiedzania manufaktury gwiazd herrnhuckich.
10.00-13.00 zwiedzanie Herrnhut: manufaktura gwiazd herrnhuckich, Wielka Sala (kościół), unikalny
cmentarz Gottesacker, muzeum etnograficzno-misyjne ze zbiorami z całego świata.
13.00 przejazd do Budziszyna
13.45-15.00 spacer po Starówce, zwiedzanie unikalnego kościoła „symultanicznego” św. Piotra (od czasu Reformacji służy równolegle katolikom i ewangelikom)
15.00-17.00 czas wolny na posiłek i zakupy, w tym udział w jarmarku świątecznym
17.00 wyjazd z Budziszyna w drogę powrotną
Planowany powrót do Wrocławia ok. 20.00

Odpłatność za wycieczkę wynosi 130 zł, w tym przejazd autokarem, ubezpieczenie i bilet wstępu do
muzeum etnograficzno-misyjnego w Herrnhut.

Posiłki we własnym zakresie, orientacyjne ceny: danie obiadowe w restauracji 12-20 euro, kiełbaska z grilla z bułką 3-4 euro, piwo 3-4 euro, kawa z ciastkiem 5-6 euro. Porcje w Niemczech są bardzo obfite. W Herrnhut baza gastronomiczna jest słaba, ale w Budziszynie – bardzo dobrze rozwinięta.

Typowe zakupy (np. spożywcze, chemia gospodarcza itp.) będzie można zrobić w galerii handlowej na
Starówce w Budziszynie (blisko miejsca, w którym będziemy wsiadać i wysiadać z autokaru)
W tej chwili Niemcy nie wymagają świadectw szczepień, ale wszyscy uczestnicy proszeni są o
zaopatrzenie się w maski ochronne (chirurgiczne lub FFVP-2), ponieważ mogą być one wymagane w
niektórych muzeach (obowiązkowo trzeba je nosić w środkach komunikacji publicznej).