Nasz Kościół razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich organizują konferencję „Tworzymy pokój. Wiara w demokracji – czas wyzwań”, która odbędzie się 16 września w Centrum Konferencyjnym Muzeum Polin w Warszawie. W programie przedstawienie dokumentów prezentujących ewangelicką refleksję na ten temat oraz dwie debaty: „Kościół (religia) a demokracja – marzenia i rzeczywistość, czyli jak powinno być, a jak jest” oraz „Wolność – dar czy przekleństwo wierzących”. Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja nie jest konieczna, ale dla osób, które jej dokonają przewidziano pakiet materiałów związanych z konferencją. Rejestracji można dokonać na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/formularz/konferencja-tworzymy-pokoj.

Dla grup młodzieżowych przewidziano warsztaty. Prosimy, by młodzież z Parafii swoją chęć udziału zgłaszała pod adres: pawel.mikolajczyk@luteranie.pl.