ZAPROSZENIE dla wszystkich chętnych na wycieczkę jednodniową
do HERRNHUT w Niemczech w sobotę 5 listopada 2022 r. Wycieczka do Herrnhut, małego miasteczka zwanego „Straż Pańska” lub „Miejsce, które strzeże Bóg”, zbudowanego 300 lat temu przez braci morawskich na planie krzyża greckiego. To właśnie tam losowane są od 293 lat wersety biblijne na każdy dzień roku i wydawane w ponad 60 językach świata, w tym i w Polsce jako książeczka „Z Biblią na co dzień”, zaś w miejscowej manufakturze można podejrzeć produkcję słynnych gwiazd adwentowych.

ODJAZDY autokaru z następujących przystanków:
godz.7.15 Wrocław Aquapark ul. Marka Petrusewicza (zatoki postojowe pomiędzy zjeżdżalniami Aquaparku a hipermarketem Kaufland).
godz.7.30 Wrocław ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21 (zatoka postojowa przed kinem „Nowe Horyzonty”).
Przewidywany powrót do Wrocławia w godz. 19.00 – 19.30.

W programie wycieczki:
* spacer z przewodnikiem po miasteczku, na trasie spaceru między innymi Wielka Sala Kościelna i osobliwy cmentarz „Boża Rola”
* zwiedzanie Manufaktury Gwiazd Herrnhuckich – poznamy historię powstania gwiazdy i zakładu, weźmiemy udział w projekcji filmu edukacyjnego we wnętrzu wielkiej gwiazdy adwentowej, obejrzymy ręczną produkcję ozdób w warsztacie pokazowym, chętni będą mogli sami zasiąść przy stole warsztatowym, a następnie nabyć gwiazdy w sklepie firmowym
* czas wolny na starówce, dla chętnych możliwość zwiedzenia Muzeum Etnograficznego prezentującego zbiory przywiezione z całego świata przez misjonarzy protestanckich, do obejrzenia oryginalne eksponaty z wyprawy podróżnika i odkrywcy Jamesa Cooka, psi zaprzęg i kajaki Eskimosów, jurty Kałmuków, krzesło wodza Maronów i wiele, wiele innych…

Cena wycieczki wynosi 150 zł/os.
W cenie wycieczki: transport autokarowy, opłaty drogowe i parkingowe, opieka pilota – przewodnika, organizacja programu, ubezpieczenie NNW i KL. Wstęp do odwiedzanych atrakcji w Herrnhut jest wolny, za wyjątkiem wstępu dla chętnych do Muzeum Etnograficznego (bilet normalny 3 EUR/os., możliwe zniżki). Wyżywienie we własnym zakresie, istnieje możliwość zjedzenia ciepłego posiłku w czasie wolnym, jednakże baza gastronomiczna w miasteczku jest dość skromna, zalecane więc wzięcie suchego prowiantu na czas trwania wycieczki.

Termin zgłoszeń i wpłat na wycieczkę upływa 28 października 2022 r. (piątek). Prosimy o zapisy i wpłaty w Kancelarii Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Opatrzności Bożej we Wrocławiu, ul. Kazimierza Wielkiego 29, czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 10-14, we wtorki w godz.15-18. Do celów ubezpieczeniowych prosimy o przekazanie przy zapisie następujących danych: imię i nazwisko, data urodzenia, telefon kontaktowy. Uwaga! Każda osoba wyjeżdżająca na wycieczkę musi posiadać przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport. Impreza przystosowana jest zarówno dla seniorów, jak i rodzin z dziećmi. Wycieczka może zostać odwołana przy braku minimalnej liczby uczestników.

Zapisy i wpłaty: kancelaria parafii ewangelicko-augsburskiej, ul. Kazimierza Wielkiego 29, Wrocław
Dodatkowych informacji chętnie udzieli Arkadiusz Felkle, tel. 602 256 058, przewodnik@felkle.pl