Serdecznie zapraszamy na transmisję nabożeństwa 21 czerwca, w 2. Niedzielę po Trójcy Świętej. Można będzie ją obejrzeć na parafialnych kanałach na Facebooku (link: https://www.facebook.com/luteraniewroclaw/) oraz YouTube (link: https://www.youtube.com/channel/UCrIGAANmhycqv8UFDr-4zGA).

W kościele nabożeństwo będzie połączone z sakramentem Komunii Świętej. Przestrzegamy reżimu sanitarnego – obwiązuje zakrywanie ust i nosa, przy wejściu do kościoła oraz przed przystąpieniem do Komunii będziemy prosić o zdezynfekowanie dłoni, a przy zajmowaniu miejsc w ławkach zalecamy zachowanie odległości od innych uczestników nabożeństwa.

Serdecznie pozdrawiamy – zarówno tych, którzy planują przyjść w niedzielę do kościoła, jak i oglądających nasze transmisje w Internecie – słowami hasła niedzieli: (Jezus mówi) „Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie”. (Mt 11,28).

Przebieg nabożeństwa:

  1. Liturgię poprowadzą ksiądz Marcin Orawski (kazanie), dk. Marta Zachraj-Mikołajczyk.
  2. Muzyka – dr Dawid Ślusarczyk (organy) i Tomasz Kwieciński (skrzypce).
  3. Śpiew zboru przy udziale Parafialnego Kameralnego Chóru Żeńskiego. Zaśpiewamy pieśni ze Śpiewnika Ewangelickiego, wyd. Augustana, rok 2002:

439 – „Zgrzeszyłem, Boże” (tekst: kancjonał oleśnicki, mel. „Gdybym Cię nie miał” – 784).

607 – „Niech w Panu się raduje świat” (tekst: David Denicke, mel. „Bóg wszechstworzenia” – 245).

306 – „Otwierajcie piękne bramy” (tekst: ks. Benjamin Schmolck, mel. ks. Joachim Neander).

764 – „W ślad za mną” (tekst: ks. Joachim Scheffler, mel. Bartholomäus Gesius, Johann Hermann Schein).

772– „Z radością skieruj” (tekst: August Hermann Francke, mel. „Pieśń wznoszą usta – 791, przekł. Tadeusz Sikora).

785 – „Gwiazdą w mych ciemnościach” (tekst: ks. Cornelius Friedrich Adolf Krummacher, mel. Minna Koch, przekł. Paweł Sikora).

Parafialny Kameralny Chór Żeński: Joanna Brzastowska, Agata Czerwonajcio, Edyta Feruga, Elżbieta Fus, Olga Knopińska, Elżbieta Markiewicz-Pławecka, Iwona Orawska, Elżbieta Pawlukanis, Jolanta Salamądra, Karin Walter-Kurpios, Marta Zachraj-Mikołajczyk.

W trakcie nabożeństwa zostały wykorzystane zdjęcia na licencji Creative Commons z serwisu Pixabay.