Biblia mówi do nas obrazami, które mogą budzić różne zastrzeżenia, na przykład – trzy dni spędzone w rybie. O tym przecież mówi księga Jonasza. Od razu chcielibyśmy wiedzieć jak to możliwe? Jaka ryba? Oraz najważniejsze pytanie – dlaczego wypluła? Biblia to nie podręcznik czy atlas, a raczej dzieło sztuki, które ma zadanie takie jak wszystkie działa sztuki – powiedzieć coś o ludzkiej egzystencji – z tą różnicą, że ta refleksja wypływa z przekonania o relacji do miłosiernego Boga. Spójrzmy więc pierwsze dwa rozdziały Księgi Jonasza na naszym Dyskusyjnym spotkaniu biblijnym i zastanówmy się czy (i co) ten obraz mówi o nas i w jaki sposób łączy się to z chrztem.
Zapraszamy już jutro, 8 maja, o 18.30 do sali parafialnej za kościołem (ul. Kazimierza Wielkiego 29)!