Jeśli bowiem kto mniema, że jest czymś, będąc niczym, ten samego siebie oszukuje – napisał apostoł Paweł i te słowa mogą odpychać. Wydaje się, że mówią o tym jak marny jest człowiek. Gdybym jednak powiedział, że one są czymś zupełnie innym – są zaproszeniem do zajrzenia pod maskę?
Wszyscy zakładamy maski – w zależności od roli, w której się znajdujemy. Matka, córka, szefowa, podwładna, ewangeliczka, wrocławianka – każda z tych ról może jednocześnie opisywać jedną osobę. Każda będzie wiązała się z jakąś maską, czyli zestawem tego czego od siebie oczekujemy. Gdzie jest w tym miejsce na autentyczność? Czy chrześcijaństwo to tylko kolejna maska – rola, którą wykonujemy? Zapraszam do zmierzenia się z tymi pytaniami podczas nabożeństwa internetowego w 15. niedzielę po Trójcy. Paweł Mikołajczyk


Ogłoszenia:

  1. Nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Będzie połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
  2. W Święto Żniw, czyli już za tydzień, po nabożeństwie serdecznie zapraszamy na wspólne pożegnanie lata połączone z pieczeniem placków ziemniaczanych. Ponieważ spotkanie ma formę pikniku, uzależnione będzie oczywiście od pogody. W razie deszczu piknik niestety się nie odbędzie. W tym roku proponujemy nowe miejsce: gospodarstwo agroturystyczne „Domek Młynarza” w Morzęcinie Małym. Z Wrocławia można tam dojechać pociągiem. Wyjazd z parafii samochodami około 30 minut po zakończeniu nabożeństwa, natomiast spotkanie na miejscu planujemy rozpocząć około 12.30.
    Pozostajemy przy konwencji, która sprawdziła się w poprzednich latach, tj. każdy zabiera swój ulubiony prowiant piknikowy. Na miejscu będzie do dyspozycji ognisko i kilka stołów, warto jednak zabrać ze sobą własne krzesełka turystyczne czy stolik. Więcej informacji oraz pinezka do miejsca umieszczona zostanie na naszej stronie internetowej i na FB
  3. Już jutro odbędzie się spotkanie seniorów, ale – UWAGA – w Starej Bibliotece przy ul. Parkowej 1-3.
  4. Lekcje religii odbywają się według planu.
  5. Zapraszamy na spotkania młodzieżowe osoby po konfirmacji – w środy o 17.30.
  6. Zapraszamy na godzinę biblijną w czwartek o 11.00.
  7. Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej odbędzie się od 7-9 października w Wiśle. Do wtorku można jeszcze podjąć decyzję o udziale.

W materiale wykorzystano zdjęcia z serwisów:
pexels.com
https://www.pexels.com/license/
oraz
pixabay.com
https://pixabay.com/service/terms/