W pierwszą niedzielę Adwentu 3 grudnia 2023 r. odbył się w naszej parafii kolejny, dziewiętnasty już Kiermasz Adwentowy.

Przygotowania trwały od połowy października, choć wiele osób w zaciszu domu pracowało nad swoimi dziełami cały rok. Dzieci poświęciły trzy szkółki niedzielne na wykonanie tradycyjnych kartek świątecznych.

Im bliżej kiermaszu, tym bardziej trzeba było przyspieszać z pracą. Przyszedł czas na pierniki i drobne ciasteczka:

I wreszcie wieńce adwentowe.

W przeddzień kiermaszu trzeba było wszystko zgromadzić w jednym miejscu i odpowiednio wyeksponować, tak by każdy poczuł nieodpartą chęć sięgnięcia do kieszeni, by dokonać zakupu. Zapakowaliśmy ciasteczka, ułożyliśmy towary, ustawiliśmy stoły. A wszystko pod czujnym okiem Dietricha Bonhoeffera 🙂

Aż wreszcie nadszedł ten dzień. Otwarcia dokonali tradycyjnie proboszcz ks. Marcin Orawski oraz kurator naszej parafii Jacek Sowa.

Teraz można ruszyć na zakupy…

W nasze progi zawitał także św. Mikołaj, z którym można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w kąciku fotograficznym. Takie wyjątkowe zdjęcie będzie można wysłać z życzeniami do najbliższych.

W kiermasz zaangażowali się także nasi wolontariusze przygotowując stoisko z tradycyjnymi potrawami swoich krajów oraz grzanym winem – bardzo pożądanym przy wyjątkowo w tym roku śnieżnej aurze.

Po udanych zakupach przyszedł czas na rozmowy i pamiątkowe zdjęcia.

Tegoroczny kiermasz poświęciliśmy Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci – pomóż nam pomagać oraz dzieciom poszkodowanym przez huragan Otis, który pod koniec października zdewastował Acapulco w Meksyku. Do zamknięcia kiermaszu zebrano 9 940,70 zł!