Na orlich skrzydłach lecieć ku horyzontowi – piękna metafora wolności i mocy. Taka wolność bierze się ze świadomości własnej tożsamości, z odwagi do wyznaczenia własnych horyzontów, a czasem do ich przekraczania i odkrywania co za nimi się znajduje. Wolność wymaga też odpowiedzialności, zrozumienia swoich ograniczeń, by lot nie zakończył się upadkiem. Innymi słowy – wolność wiąże się z dojrzałością. Przez lata edukacji, dojrzewania, budowania więzi – również tych w Kościele – tegoroczni konfirmanci uczyli się tego wszystkiego, by móc tej takiej wolności doświadczyć. Nadszedł czas by wzlatywać, odkrywać coraz to nowe horyzonty. Wolność, samodzielność i odpowiedzialność – na razie w odniesieniu do swojego duchowego życia – to przestrzeń jaka przed nimi się rozpościera. Zapraszamy wszystkich by towarzyszyć im w tym wzlatywaniu na nabożeństwie podczas którego odbędzie się konfirmacja, czy to w kościele Opatrzności Bożej, czy poprzez transmisję nabożeństwa.

Pieśni: 434 (2), 265 (4), 226 (3), 713 (3), 290 (1)

Ogłoszenia:

1. Zapraszamy na najbliższe nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00.

2. Zapraszamy na kolejne “spotkanie z pasją”, które odbędzie się 29 maja 18.00 w sali parafialnej.
TEMAT: “Clio, Calliope i… czyli o historii, literaturze i modzie” opowie Joanna Brzastowska.

3. We wtorek zapraszamy na lekcje religii i nauczania konfirmacyjnego – według planu.

4. Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30.

5. Zapraszamy na godzinę biblijną w czwartek o godz. 11.00.

6. Zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA” w czwartek o godzinie 20.00.

7. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie odbędzie się w poniedziałek 5 czerwca 2023 r. o godzinie 17:30 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Temat spotkania: Dietrich Bonhoeffer – teolog na trudne czasy. Serdecznie zapraszamy!

8. Zachęcamy do wsparcia funduszu Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa. Ofiary można wpłacać: na listę imienną w kancelarii parafialnej, przelewem na konto bankowe parafii z dopiskiem – „ofiara na BPGA” (numer konta: 27 1050 1575 1000 0023 1850 9458).

9. Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna Diecezji Wrocławskiej zaprasza na jubileuszowy trzydziesty Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu w terminie 12-20 sierpnia 2023. Koszt pobytu osoby dorosłej wynosi 1350,00 zł, dzieci do 7 roku życia 675 zł, natomiast dzieci do drugiego życia pobyt mają bezpłatny. Formularze do pobrania w kancelarii parafialnej lub ze strony internetowej parafii Wang: https://wang.com.pl/parafia/tydzien-ewangelizacyjny-dla-rodzin-w-karpaczu/?fbclid=IwAR1JUvQ8K8pl7zrP7NQKGAjWLSkFr3HD2wp8tVwalWGnETqmXqZTyaC8E8U

10. Zapraszamy na dwie wycieczki jednodniowe: 8 czerwca (Boże Ciało) do Spreewaldu 17 czerwca (sobota) do Berlina. Wycieczki prowadzi Joanna Szczepankiewicz-Battek. Wszystkie informacje nt. Programu i ceny na stronie internetowej i w kancelarii. Zapisy w kancelarii.

11. W najbliższą sobotę, 3 czerwca, razem z wrocławskimi działaczami fundacji Wiara i Tęcza organizujemy po raz pierwszy modlitwę w intencji osób nieheteronormatywnych. Modlitwa odbędzie się o 12.00. Od 10.00 drzwi naszego kościoła będą otwarte i zapraszamy wszystkie osoby, szczególnie ze środowiska LGBT do rozmowy. Wydarzenie jest otwarte dla każdego bez względu na orientację seksualną, poglądy i wyznanie, pod warunkiem zachowania szacunku to wszystkich uczestników. Wydarzenie ma charakter niezobowiązujący i poprzez jego organizację chcemy pokazać, że Kościół może być również bezpieczną przestrzenią dla osób niehetronormatywnych, w której mogą spotkać kochającego Boga.

12. Cykl modlitw o Kościoły ŚFL”: Tajwan

Wyspa jest krajem bezpiecznym, przyjaznym i życzliwym dla obcych. Niestety w ciągu ostatnich lat notowany jest coraz silniejszy nacisk polityczny i prowokacje Chin. Wyspę zamieszkuje ponad 23,5 mln mieszkańców. Wiodącymi wyznaniami są taoizm, konfucjanizm oraz buddyzm. Chrześcijaństwo wyznaje zaledwie 7,4% mieszkańców. Na wyspie funkcjonują 3 Kościoły luterańskie będące członkami Światowej Federacji Luterańskiej. Tajwański Kościół Luterański liczy przeszło 11 tysięcy wiernych. Prowadzi 40 parafii oraz 40 różnego rodzaju punktów ewangelizacyjnych i kantoratów. Od 1999 r. ordynuje kobiety. Luterański Kościół Tajwanu liczy niespełna 2 tys. wiernych. Założony przez trzech fińskich misjonarzy w 1956 r. Luterański Kościół Republiki Chińskiej liczy niespełna 600 wiernych. Korzeniami tkwi on w misji zapoczątkowanej przez Norwegów. Od 1985 r. Kościół jest samodzielną jednostką administracyjną.