Do końca roku 2019 można oglądać wystawę „Michał Anioł – Kaplica Sykstyńska” w Kolegiacie św. Krzyża i św. Bartłomieja (plac Kościelny 1) na Ostrowie Tumskim.

Kaplica Sykstyńska przyciąga szczególną uwagę przez freski Michała Anioła, stworzone w latach 1508-1512 (freski na suficie) oraz od 1536 do 1541 roku (“Sąd Ostateczny”). Z powierzchnią pokrywającą ponad 700 m ², Michał Anioł mógł udowodnić jego wyjątkowe zdolności i odzwierciedlić swoje wizje i przemyślenia do przypowieści ze Starego I Nowego Testamentu, zaczynając od biblijnego opisu ludzkiego stworzenia do dnia Sądu Ostatecznego, w formie swoich dzieł.

Wystawa umożliwia odwiedzającym na widok fresków z bliskiej odległości, która jest niemożliwa w prawdziwej Kaplicy oraz poznanie historii, które kryją się za jednymi z najsłynniejszych dzieł sztuki wszechczasów. Freski sufitowe i przedstawienie Sądu Ostatecznego w rozmiarze około 150 m ² zostały odtworzone wiernie w swoich oryginalnych rozmiarach.

Wystawę można oglądać codziennie do końca roku w godz. 10-20.00. Bilety do kupienia w kasie na miejscu lub na stronie internetowej wystawy.

Szczegóły na stronie: https://www.kaplica-sykstynska.pl/