Czy jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie może równać się temu we Wrocławiu? Jest okazja, by to sprawdzić, ponieważ otrzymaliśmy zaproszenie na jednodniową wycieczkę do Drezna.

Wycieczka odbędzie się 11 grudnia.

ODJAZDY autokaru z następujących przystanków:
godz.6.00 Wrocław Aquapark ul. Marka Petrusewicza (zatoki postojowe pomiędzy zjeżdżalniami Aquaparku a hipermarketem Kaufland)
godz.6.15 Wrocław ul. Kazimierza Wielkiego 19a/21 (zatoka postojowa przed kinem „Nowe Horyzonty”)
Przewidywany powrót do Wrocławia w późnych godzinach wieczornych.

W programie wycieczki:
* spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dreźnie, na trasie spaceru między innymi: perła saksońskiego baroku Pałac Zwinger z Galerią Starych Mistrzów i Zbiorami Porcelany, Zamek Rezydencyjny władców Saksonii z komnatami paradnymi polskich królów i skarbcem „Zielone Sklepienie”, Porcelanowy Orszak Książąt czyli największy obraz na świecie wykonany z miśnieńskiej porcelany, spacer Tarasami Brühla wzdłuż Łaby, Plac Teatralny z operą Sempera i katedrą (nekropolią polskich królów), protestancki kościół Frauenkirche z potężną kopułą, stanowiącą punkt widokowy,
* możliwość uczestnictwa w nabożeństwie adwentowym ze znakomitą oprawą muzyczną (świąteczny koncert na trąbkę i barokowe arie solowe) w słynnym kościele Frauenkirche przy Nowym Rynku,
* możliwość uczestnictwa w mszy św. odprawianej w języku polskim we wzniesionej przez króla Polski Augusta III katedrze drezdeńskiej (Kościele Dworskim) przy Placu Zamkowym,
* czas wolny na starówce, pobyt na 588. Jarmarku Struclowym Striezelmarkt w dniu Święta Rudawskich Piramid, możliwość nabycia oryginalnej Dresdner Christstollen czyli tradycyjnej świątecznej strucli przypominającej kształtem Dzieciątko Boże owinięte w pieluszkę.

Cena wycieczki wynosi 160 zł/os.
W cenie wycieczki: transport autokarowy, opłaty drogowe i parkingowe, opieka pilota – przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL. Ewentualny wstęp i zwiedzanie wnętrz muzealnych we własnym zakresie (koszt biletów normalnych – Zwinger 14 EUR, zamek 14 EUR).

Termin zgłoszeń i wpłat na wycieczkę upływa 6 grudnia 2022 r. (wtorek) lub do wyczerpania wolnych miejsc. Prosimy o zapisy i wpłaty w Kancelarii Parafii (czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 10-14, we wtorki w godz.15-18). Do celów ubezpieczeniowych prosimy o przekazanie przy zapisie następujących danych: imię i nazwisko, data urodzenia, telefon kontaktowy.

Uwaga! Każda osoba wyjeżdżająca na wycieczkę musi posiadać przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport.

Impreza przystosowana jest zarówno dla seniorów, jak i rodzin z dziećmi.

Wycieczka może zostać odwołana przy braku minimalnej liczby uczestników.

Wszystkie chętne osoby zapraszamy do zgłaszania się w kancelarii naszej parafii.