Z hasłem 19. niedzieli po Trójcy wiąże się pewna pokusa. W Księdze Jeremiasza 17,14 czytamy: Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony. Niby rzecz jest prosta – gdy źle, wołajmy do Boga, on może coś poradzi. Takie myślenie sprawia, że izolujemy się od całego kontekstu tego, dlaczego jest źle: od przyczyny, ludzi wokół – bo On może wszystko. I tak myśląc staję wobec tego Wszechmocnego – ja, ja i jeszcze raz ja, pępek wszechświata. Wpatrzony w niebo mogę nie zauważyć, że Bóg jest o wiele bliżej. Gdzie? Spójrzmy do Listu Jakuba i poszukajmy wspólnie odpowiedzi. Zapraszam, Paweł Mikołajczyk

Tekst kazalny: Jk 5,13-16
Pieśni: 424, 582, 623, 697, 651

Ogłoszenia:

  1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
  2. Miło nam poinformować, że w parafii ponownie rozpoczął działalność chór parafialny. Opiera się o zespół żeński, który dotychczas służył z dużym zaangażowaniem, ale mamy plany, aby nowy chór był po pierwsze zespołem, a po drugie, aby śpiewał w składzie mieszanym. W związku z nowym otwarciem zapraszamy kobiety i mężczyzn, młodzież i nieco starszych, wszystkich, którzy lubią śpiewać i chcieliby swoim śpiewem wspierać nasze nabożeństwa i nie tylko. Czekamy na każdą i każdego z Was. Próby odbywają się w środy o godzinie 19.45 w sali parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
  3. Zajęcia tygodniowe:
  • we wtorek lekcje religii zgodnie z planem.
  • spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30.
  • godzina biblijna obędzie się w czwartek o 11.00.
  • spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o 20.00.
  1. Zapraszamy na obchody jubileuszu 500-lecia Reformacji we Wrocławiu – od 20 do 31 października. Zaplanowaliśmy jest wiele spotkań, koncertów, nabożeństw. Główne uroczystości rozpoczną się uroczystym nabożeństwem w kościele Marii Magdaleny 21 października o godzinie 10.30. Szczegóły obchodów i pełen program znajduje się na plakatach oraz w informacjach umieszczonych na naszej stronie internetowej oraz profilu facebook. Link do pełnego programu: https://www.naszaparafia.pl/blog/500-lat-reformacji-we-wroclawiu-x-festiwal-kultury-protestanckiej/
  2. Rozpoczęła się akcja Prezent pod choinkę. Ta akcja, organizowana przez CME, polega na przygotowywaniu paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących dzieci w Ukrainie i Rumunii. Do poniedziałku 13 listopada, można przygotować takie paczki i przynosić do kancelarii. Jeżeli ktoś chciałby się zaangażować w tę akcję, ale nie może samemu przygotować paczki, to istnieje możliwość wpłacenia dowolnej kwoty na listę wystawioną w kancelarii. Za zebrane środki zostaną zakupione rzeczy do paczek, które zostaną spakowane podczas jednego ze spotkań Pronoi.

Cykl Modlitw o Kościoły ŚFL – Holandia

Królestwo Niderlandów zamieszkuje blisko 17,5 miliona mieszkańców. Historycznie protestantyzm ukształtował Holandię i był ważnym spoiwem w walce z Hiszpanami. Niderlandy były oazą schronienia i religijnej wolności dla anabaptystów, menonitów i innych wyznań nietolerowanych w przeszłości tak przez katolików jak i protestantów. Aktualnie połowa Holendrów nie należy do żadnego wyznania religijnego.

Kościół Protestancki w Holandii liczy ponad 1,73 miliona wiernych. Powstał z połączenia Kościołów reformowanych i luterańskich. Przez ponad 30 lat Kościół utrzymywał kontakty partnerskie z parafiami luterańskimi i reformowanymi w Polsce, co było okazją do spotkań dyskusyjnych, wymiany chórów, młodzieży i seminariów teologicznych.