Poniżej kolejna relacja, jakie przesyła Anita – wolontariuszka, która uczestniczy w Europejskim Korpusie Solidarności we Włoszech. Organizacją wysyłającą jest nasza parafia.


Dzień dobry,

przesyłam krótkie wiadomości z wiosny we Włoszech.

Zgodnie z zapowiedziami i przewidywaniami, wiosna okazuje się pracowitym okresem. Prowadzimy zajęcia dla uczniów w terenie i wróciliśmy do pracy w społecznym ogródku. Owoce tej drugiej pracy widać zdecydowanie szybciej.

Zupełnie nowym doświadczeniem w tym okresie było dla mnie prowadzenie zajęć w żłobku. Robiliśmy wspólnie kule-niespodzianki z nasionami. Po ulepieniu których dzieci rozrzuciły je po ogródku i obserwują jakie zaskakujące kwiaty z nich wyrosną. 

Z uwagi na upłynięcie połowy projektu odbyliśmy też drugie szkolenie zorganizowane dla wolontariuszy przez narodową agencję włoską. Spotkania skupiały się na refleksji nad tym co już nam się udało osiągnąć i czego się nauczyć oraz co jeszcze możemy zrealizować w naszych projektach i po ich zakończeniu. Ponownie poza nauką znalazłam czas na odpoczynek i krótkie zwiedzanie Rzymu. 

Pozdrawiam i wracam do pracy nad projektem osobistym, ale o tym następnym razem. 
Anita