Wszyscy mamy dobre intencje, jestem o tym przekonany. Jak to się zatem dzieje, że odczuwamy tak dojmujące podziały, które polaryzują nas nie tylko społecznie czy politycznie, ale także wewnątrz rodzin, wspólnot, parafii? Co spowodowało, że stanęliśmy naprzeciw siebie, jakby między nami wyrósł niewidzialny mur? Czy możemy coś z tym zrobić? Czy zasiadając do wigilijnych stołów możemy zasypywać podziały i kruszyć ten system rozłamu, w którym nikt nie czuje się dobrze? Zapraszam do wigilijnej refleksji o tym, że skoro Bóg pokonał dystans między niebem a ziemią, to tym bardziej my możemy przynajmniej nawzajem się wysłuchać, Marcin Orawski

Plan nabożeństwa
Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu.

0:00 Preludium: Heinrich Lang (1858-1919), Michael Praetorius (1571-1621), Es ist ein Ros entsprungen“ dr Dawid Ślusarczyk – organy, Tomasz Kwieciński – skrzypce;

02:50 Powitanie – ks. Marcin Orawski;

03:57 Pieśń „Pośpieszcie o wierni” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 72);

07:36 Czytanie Starego Testamentu – Tymoteusz Sikora;

08:32 Pieśń „Cudowna różdżka wzrosła” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 45);

12:00 Ewangelia (pierwszy fragment) – Karl Ilgmann;

12:53 Pieśń „Jezus malusieńki” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 55);

15:39 Ewangelia (drugi fragment) – Katarzyna Mazur;

16:32 Pieśń „Gdy się Chrystus rodzi” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 52);

19:55 Ewangelia (trzeci fragment) – Aleksandra Adamek;

20:40 Pieśń „Bóg się rodzi” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 35);

23:42 Kazanie – ks. Marcin Orawski;

35:13 Pieśń „O, błogosławiony!” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 66);

37:44 Intencje Modlitewne – Igor Kupniewski, Patrycja Reitzig, Robert Orawski;

39:05 Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe;

40:53 Pieśń „Cicha noc” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 42).

Nabożeństwa internetowe:
https://www.youtube.com/channel/UCrIGAANmhycqv8UFDr-4zGA/videos
https://www.facebook.com/luteraniewroclaw

Ogłoszenia:

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w świątecznych nabożeństwach w kościele ewangelickim Opatrzności Bożej we Wrocławiu, ul. Kazimierza Wielkiego 29. Premiery internetowe będą ukazywały się w tych samych dniach i godzinach, co nabożeństwa stacjonarne, według następującego planu:

Wigilia Narodzenia Pańskiego, 24 grudnia, godz. 16.00
– nabożeństwo Słowa.

1. Święto Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia, godz. 10.00,
– nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą.

2. Święto Narodzenia Pańskiego, 26 grudnia godz. 10.00,
– nabożeństwo Słowa.

Sylwester (Stary Rok), 31 grudnia, godz. 17.00,
– nabożeństwo Słowa o charakterze dziękczynnym i pokutnym.

Nowy Rok, 1 stycznia, godz. 12.00
– nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą.

1. Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 2 stycznia, godz. 10.00
– nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą.

Święto Epifanii (Trzech Króli), 6 stycznia godz. 10.00
– nabożeństwo Słowa.

UWAGA! W związku z pandemią Covid-19 od 15 grudnia zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia, w tym limity dotyczące liczby uczestników nabożeństw. W związku z tym mamy uprzejmą prośbę do osób, które planują wziąć udział w nabożeństwie wigilijnym 24 grudnia i są zaszczepione – o poinformowanie nas o tym fakcie. Informacja o zaszczepieniu jest dobrowolna i kierujemy ją tylko do tych osób, które mogłyby się nią podzielić. Jeśli do informacji dołączony byłby skan paszportu covidowego to jeszcze lepiej. Uzyskanie takiej informacji bardzo ułatwi nam zorganizowanie nabożeństwa wigilijnego z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

Informacje można przekazywać osobiście, telefonicznie: 71 343 47 30 lub mailowo: wroclaw@luteranie.pl 2. Jest dostępny Kalendarz Ewangelicki (37 zł) wraz z dodatkiem i dodatek „Z Biblią na co dzień” (17 zł). Komplet 54 zł.