Teoria karnej, zastępczej ofiary Jezusa leży w samym sercu tego, czego ty i ja zostaliśmy nauczeni o Jezusie. Niestety leży to również u podstaw wielu przyczyn, które ludzie podają, aby odrzucić chrześcijaństwo. Nieraz słyszałem, że trudno jest czcić Boga, który domaga się przelania krwi. Czy tylko krew niewinnego może złagodzić Boży gniew? Czy tylko brutalna śmierć ofiary może Go przebłagać?  Dlaczego? – pyta dziś niejeden człowiek. Dlaczego, skoro sam Bóg tak, a nie inaczej, zaaranżował świat? Dlaczego ktoś musiał umrzeć, żeby zadowolić Boga? Do czego Bóg próbuje nas w ten sposób przekonać? I wreszcie pytanie, które w Wielki Piątek stawi sam Jezus: „Boże mój, Boże mój, dlaczego mnie opuściłeś?”

Link do transmisji NA ŻYWO, godz. 17.00: https://youtube.com/live/2SfZasZcWtM?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Link do transmisji NA ŻYWO godz. 17.00: https://youtube.com/live/2SfZasZcWtM?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Plan nabożeństw świątecznych:

Wielki Czwartek
godz. 17.00 – nabożeństwo ze spowiedzią i komunią świętą.

Wielki Piątek
godz. 10.00 – nabożeństwo ze spowiedzią i komunią świętą.
godz. 17.00 – nabożeństwo ze spowiedzią i komunią świętą (transmisja na żywo).

Wielkanoc
godz. 10.00 – nabożeństwo ze spowiedzią i komunią świętą (transmisja na żywo).

Poniedziałek Wielkanocny
godz. 10.00 – nabożeństwo słowa (transmisja na żywo).