Zapraszamy do udziału w piętnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Wieczory organowe u Bożej Opatrzności”. Po spowodowanej przez pandemię rocznej przerwie, będziemy mogli usłyszeć cztery koncerty w wykonaniu znakomitych Artystów.
Festiwal rozpocznie recital jubileuszowy – setny koncert w dziejach Wieczorów – na którym wystąpi organista drezdeńskiej katedry św. Trójcy (Hofkirche) Johannes Trümpler. Następnie odbędą się koncerty Guntera Kennela (Berlin) oraz Gerharda Gnanna (Moguncja). Wieczór finałowy wykona poznański organista Jakub Pankowiak.
W tym roku patronat nad Festiwalem objęli: Prezydent Jacek Sutryk, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Biskup Diecezji Wrocławskiej Waldemar Pytel. Projekt sfinansowano ze środków Gminy Wrocław, Parafii EA we Wrocławiu, Firmy IMPEL SA, Kamienicy pod Aniołami.Wstęp na koncerty jest wolny, jednak liczbę miejsc ograniczają aktualne przepisy epidemiologiczne (decyduje kolejność przyjścia do kościoła).