Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję Wieczorów Organowych u Bożej Opatrzności, które w tym roku będą odbywać się w lipcowe soboty w naszym kościele.

Wieczory Organowe u Bożej Opatrzności to festiwal którego głównym założeniem jest prezentacja szerokiego spektrum solowej muzyki organowej. Odbywa się na przestrzeni lipca nieprzerwanie od roku 2006. Koncerty wykonywane są na zabytkowym i cennym dla kultury Wrocławia instrumencie Johanna Steinmeyera z roku 1924 w ewangelickim kościele Opatrzności Bożej (ul.Kazimierza Wielkiego 29). Instrument ten wbudowany został w zabytkowy prospekt wcześniejszych organów Johanna Gottlieba Wilhelma Schefflera z roku 1752, z charakterystyczną śląską „Glorią”. Instrument Steinmeyera znakomicie wpisuje się w zmieniający się krajobraz organowy centrum Wrocławia. Znajduje się w bezpośredniej bliskości nowo powstałych instrumentów w sali koncertowej NFM oraz zrekonstruowanych organów Michaela Englera w kościele św. Elżbiety. Jako instrument koncertowy o odmiennej stylistyce uzupełnia możliwości wykonawcze w zakresie solowej muzyki organowej.
Organizatorem koncertów jest Parafia Ewangelicko-Augsburska Opatrzności Bożej we Wrocławiu, kierownikiem artystycznym festiwalu w latach 2006-2022 był Dawid Ślusarczyk, od roku 2023 jest nim Marek Pilch.

Wystąpią:

1.07 Mariusz Wycisk

Bach, Franck, Vierne, Bossi

8.07 Szymon Jarzyna

Bach, Franck, Muffat

15.07 Michał Wałeczek

Buxtehude, Widor, Reger

22.07 Mateusz Goniowski

Bach, Gembalski, Reger

29.07 Dawid Górny

Lubrich, Brosig, Reger

Wszystkie koncerty odbędą się w ewangelickim kościele Opatrzności Bożej przy ulicy Kazimierza Wielkiego 29.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!