Rok kościelny dobiegł końca. Mogliśmy podczas kolejnych niedziel i świąt prześledzić koleje życia Chrystusa według Ewangelii – od narodzin aż po śmierć, zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Mogliśmy spojrzeć na te wszystkie tematy, jakie w drugim półroczu pokazały nam niedziele po Święcie Trójcy. To wszystko znajduje swoje zwieńczenie podczas ostatnich niedziel roku kościelnego, które skupiają się na wieczności, czyli tej perspektywie, którą nasz Zbawiciel przed nami otwiera. Zapraszamy na nabożeństwo w ostatnią niedzielę roku kościelnego, nosząca piękną nazwę Niedzieli Wieczności.

Ogłoszenia:

1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą. Po nabożeństwie odbędzie się Kiermasz Adwentowy. Dochód ze sprzedaży wszystkich wyrobów zostanie przekazany na Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz Save the Children (z celem dla Acapulco po przejściu huraganu Otis).

2. Jutro, w poniedziałek 27 listopada o godzinie 11.00, w sali parafialnej odbędzie się spotkanie seniorów.

3. Lekcje religii odbywają się we wtorek zgodnie z planem.

4. Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30.

5. Próba chóru w środę o 19.45.

6. Godzina biblijna obędzie się w czwartek o 11.00.

7. Zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o 20.00.

8. Spotkanie dla osób zainteresowanych odbędzie się w pierwszy poniedziałek grudnia – czyli 4 grudnia – o 17.30 w sali parafialnej. Temat to: “Jezus Chrystus – Bóg i człowiek””. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący.

9. Dziękujemy za wsparcie akcji „Prezent pod choinkę” dzięki gotowym paczkom oraz złożonym ofiarom z naszej paraii do do CME, a stamtąd trafią do potrzebujących dzieci w Ukrainie i Rumunii trafi 40 paczek.

10. Dziękujemy kierowcom, którzy parkują za kościołem, za dostosowywanie się do wskazówek kierujących ruchem oraz za cierpliwość przy wyjeździe. Aby nieco usprawnić organizację ruchu, zwłaszcza wyjazdu, uprzejmie prosimy, aby przed opuszczeniem pojazdu zostawić za szybą numer kontaktowy. Dla chętnych możemy wydrukować numery telefonów oraz je zalaminować, aby mogły służyć wielokrotnie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

11. Na koniec gratka dla osób ceniących dobra muzykę – dzisiaj o 17.00 odbędzie się w naszym kościele koncert Wrocławskie Premiery. Wystąpi Bartosz Patryk Rzyman, a w programie m.in. prawykonanie nowego utworu Konstancji Kochaniec – Esquisse II „Rozśpiewaj serce swe złamane” (2023), a także muzyka Tadeusza Machla, Mariana Sawy i Jana Jancy.

Cykl modlitw o Kościoły członkowskie ŚFL – USA

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej zamieszkuje przeszło 332 miliony ludzi. Bez mała połowa Amerykanów to protestanci – głównie denominacji ewangelikalnych; tym samym, Stany to kraj o największej liczbie protestantów na świecie. 23% Amerykanów deklaruje się jako niewierzący. Kościół Ewangelicko-Luterański w Ameryce liczy ponad 3,5 miliona wiernych w przeszło 8700 parafiach. Jest to największy Kościół luterański w USA i jedyny należący do ŚFL. Kościół angażuje się w liczne działania charytatywne i misyjne.