Drodzy Parafianie i Sympatycy, z powodu pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 powodującego chorobę COVID-19 do 29 marca (niedziela Judica) odwołujemy wszystkie tygodniowe spotkania i zajęcia odbywające się w naszej Parafii – spotkania przy kawie i herbacie po nabożeństwie, spotkania dla studentów i osób zainteresowanych. W związku z odwołaniem zajęć dydaktycznych w szkołach nie odbywają się lekcje religii w pozaszkolnym punkcie katechetycznym. W tym czasie kancelaria parafialna nie będzie przyjmować interesantów – w sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.

Na chwilę obecną nabożeństwa nie są odwołane (takiej decyzji nie możemy podjąć w Parafii, o odwołaniu nabożeństw musiałby zdecydować najwyższe władze kościele), prosimy jednak o sprawdzanie strony parafialnej.

Bez względu na to czy nabożeństwa zostaną odwołane, apelujemy – szczególnie do osób będących w grupach ryzyka – czyli do osób starszych, o osłabionej odporności i do kobiet w ciąży, o to, by rozważyli pozostanie w niedzielę w domu. Nie zrozumcie nas źle – w każdej innej sytuacji chcielibyśmy być razem i wzajemnie się wspierać w tych trudnych chwilach, ale uważamy, że Bóg dał nam rozum, byśmy mogli swoją duchowość przeżywać mądrze, a nie rytualistycznie. U spodu tego posta znajdziecie linki do nabożeństw transmitowanych z różnych Parafii naszego Kościoła.

Decyzja i apel, jaki do was kierujemy, spowodowane są wyjątkową sytuacją, w jakiej się znajdujemy. Do pokonania pandemii niezbędne jest ograniczenie wirusowi możliwości rozprzestrzeniania się. Ponieważ SARS-Cov-2 przenosi się drogą kropelkową, oznacza to, że musimy w możliwie jak największym stopniu ograniczyć kontakty z innymi ludźmi. Naszym obowiązkiem jako chrześcijan jest czynne okazywanie miłości bliźnim naszymi czynami – w tym wypadku troska o tych najbardziej zagrożonych zachorowaniem na COVID-19. Przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się tej choroby przez ograniczenie kontaktów i zachowanie zasad higieny jest wypełnieniem tego powołania (link do informacji Głównego Inspektora Sanitarnego u dołu strony).

Jednocześnie prosimy tych z Was, szczególnie z grup zwiększonego ryzyka, którzy potrzebują wsparcia – choćby poprzez pomoc w zrobieniu zakupów, o kontakt telefoniczny z kancelarią parafialną: 71 343 47 30.

Pamiętajmy, że w tym trudnym czasie Bóg jest nieustannie przy nas jest obecny, bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy. Niech to będzie pociechą i siłą, pozwalającą zachować spokój i rozsądek. Prosimy, uważajcie na siebie. Pozostańcie z Bogiem.

Link do informacji GIS: https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-seniorow
Linki do nabożeństw: https://www.luteranie.pl/strona_glowna/nabozenstwa_luteranskie_transmisja_przez_internet.html?fbclid=IwAR1hN7pNC6VWIL83I3Hr-7PZ5qOoPRwiLlTo5E4IB00zT84nW2xkTJfyZoU

[fot. Polina Tankilevitch z Pexels]