UWAGA! Kazanie wygłosi gościnnie biskup dr Christian Stäblein z Berlina. Zostanie ono wygłoszone w języku niemieckim, a w trakcie transmisji pojawi się tłumaczenie w postaci tablic z tekstem. Uczestnicy nabożeństwa w kościele otrzymają wydrukowane kartki z tłumaczeniem na język polski.

Link do transmisji NA ŻYWO: https://youtube.com/live/N7rZVGwUjFQ?feature=share (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki)

Ogłoszenia

 1. Zapraszamy na najbliższe nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Świętować będziemy konfirmację 15 młodych parafian. W dniu konfirmacji chcemy również świętować minione konfirmacje, szczególnie te jubileuszowe – 50-, 60-lecia i kolejne okrągłe rocznice. Dlatego prosimy te osoby, które takie jubileusze obchodzą, a były konfirmowane w innych parafiach, o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.
 2. Zajęcia tygodniowe:
  – we wtorek zapraszamy na lekcje religii i nauczania konfirmacyjnego – według planu,
  – spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30,
  – zapraszamy na godzinę biblijną w czwartek o godz. 11.00,
  – zapraszamy także na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA” w czwartek o godzinie 20.00.
 3. Zapraszamy na kolejne „spotkanie z pasją”, które odbędzie się 29 maja o godzinie 18.00 w sali parafialnej. TEMAT: „Clio, Calliope i… czyli o historii, literaturze i modzie” opowie Joanna Brzastowska.
 4. Zachęcamy do wsparcia funduszu Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa. Ofiary zbierane w niedziele po Wielkanocy do święta Zesłania Ducha Świętego zostaną przeznaczone na pomoc finansową dla parafii, które realizują konieczne prace naprawcze i remontowe budynków kościelnych. Ofiary można wpłacać: na listę imienną w kancelarii parafialnej, przelewem na konto bankowe parafii z dopiskiem – „ofiara na BPGA” (numer konta: 27 1050 1575 1000 0023 1850 9458)
 5. Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna Diecezji Wrocławskiej zaprasza na jubileuszowy trzydziesty Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu w terminie 12-20 sierpnia 2023. Koszt pobytu osoby dorosłej wynosi 1350,00 zł, dzieci do 7 roku życia 675 zł, natomiast dzieci do drugiego życia pobyt mają bezpłatny. Formularze do pobrania w kancelarii parafialnej lub ze strony internetowej parafii Wang: https://wang.com.pl/parafia/tydzien-ewangelizacyjny-dla-rodzin-w-karpaczu/?fbclid=IwAR1JUvQ8K8pl7zrP7NQKGAjWLSkFr3HD2wp8tVwalWGnETqmXqZTyaC8E8U
 6. Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy, zaprasza na wydarzenia związane z Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Transfobii, Bifobii oraz Homofobii. Odbędą się wykłady naukowo-teologiczne. z tematyki jak niżej oraz Nabożeństwo ekumeniczne IDAHOBIT w siedzibie Stowarzyszenia Tęczowych Społeczników. Szczegóły są dostępne przy wyjściu z Kościoła oraz bezpośrednio u członka naszej parafii a prezesa Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy. Hermeneutyka biblijna – Biblia a współczesne problemy Stary Testament a stosunek do homoseksualnego bliźniego (ewentualnie nieheteronormatywnego bliźniego) Nowy Testament a stosunek do homoseksualnego bliźniego (ewentualnie nieheteronormatywnego bliźniego…)