Od 28 lat, rokrocznie, grupa Niemców, Holendrów i Polaków spotyka się w jednej z partnerskich parafii w ramach trójstronnego partnerstwa (Berlin-Dieren-Wrocław), by dyskutować na temat najbardziej aktualnych i nurtujących problemów religijno-społecznych. Z punktu widzenia każdej z partnerskich parafii sprawy wyglądają nieco inaczej, a różnice stanowią dobry punkt wyjścia do wymiany poglądów i ciekawych dyskusji.

W tym roku, w dniach 30 maja – 2 czerwca, ośmioosobowa grupa wrocławian reprezentowała naszą parafię w Berlinie-Niederschönhausen. Tematem tegorocznego spotkania była ekumenia. Oprócz ciekawych dyskusji na temat różnic wyznaniowych, możliwości współpracy i przyszłości działań ekumenicznych, był też czas na towarzyskie spotkania, spacery i wycieczkę. Tym razem gospodarze zaprosili nas do zwiedzenia Cytadeli w Spandau. Piękna pogoda i gościnność gospodarzy sprawiły, że był to bardzo udany weekend. W roku 2020 spotykamy się we Wrocławiu.


A.S.