Drużyna przeciwna jest zbędna. 31 grudnia to dla wielu z nas ten magiczny moment, w którym podejmujemy… najgorsze decyzje w roku. Kto tego nie zna? Głębokie metamorfozy, wielkie przeobrażenia, przełomowe decyzje i kompletne fiasko w okolicach święta Trzech Króli. Może więc warto zrezygnować z noworocznych obietnic? Tylko co w zamian? Mam pewien pomysł. Zapraszam do sylwestrowej refleksji, Marcin Orawski

Plan nabożeństwa
Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem, można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu.

0:00 Preludium: Rainer Selle „Cicha noc” – dr Dawid Ślusarczyk – organy, Tomasz Kwieciński – skrzypce;
03:22 Powitanie – ks. Marcin Orawski;
04:17 Pieśń „Jak rzeka bieży” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 95);
06:50 Czytanie Starego Testamentu i Lekcji Apostolskiej – czytają: Franz Ilgmann, Tymoteusz Sikora;
09:57 Pieśń „Z miłości jest” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 712);
13:07 Kazanie – ks. Marcin Orawski;
25:16 Pieśń „Bliżej, o bliżej” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 656);
27:57 Intencje modlitewne, Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe;
30:33 Pieśń „Za rękę weź mnie, Panie” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 713).

Nabożeństwa internetowe:
https://www.youtube.com/channel/UCrIGAANmhycqv8UFDr-4zGA/videos
https://www.facebook.com/luteraniewroclaw

Ogłoszenia:

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych nabożeństwach. Premiery internetowe będą ukazywały się w tych samych dniach i godzinach, co nabożeństwa stacjonarne, według następującego planu:

Nowy Rok, 1 stycznia, godz. 12.00
– nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą.

1. Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 2 stycznia, godz. 10.00
– nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą.

Święto Epifanii (Trzech Króli), 6 stycznia godz. 10.00
– nabożeństwo Słowa.

1. Niedziela po Epifanii, 9 stycznia,, godz. 10.00
– nabożeństwo Słowa.

2. Radnych naszej parafii chciałbym serdecznie zaprosić na spotkanie Rady Parafialnej w najbliższą środę 5 stycznia 2022 r. o godz. 18.00. Pragnę też poinformować, ze wprowadzenie nowej Rady Parafialnej przez biskupa Waldemara Pytla odbędzie się w niedzielę 23 stycznia.

3. Przypominamy, że w najbliższym tygodniu, decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki, w najbliższym tygodni lekcje religii odbędą się zdalnie. Link do zajęć na platformie ZOOM zostanie wysłany mailem.

4. Zapraszamy na najbliższe spotkanie  dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła. Wyjątkowo odbędzie się nie w pierwszy lecz w drugi poniedziałek miesiąca, , tj. 10 stycznia 2022 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Temat spotkania: „Zstąpienie Jezusa do piekieł – perspektywa ewangelicka”. Serdecznie zapraszamy!. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. 2. Jest dostępny Kalendarz Ewangelicki (37 zł) wraz z dodatkiem i dodatek „Z Biblią na co dzień” (17 zł). Komplet 54 zł.