Nie ma wątpliwości, że mijający rok, był trudny. Choć często tak powtarzamy, patrząc na mijający czas, to tym razem, ta ocena jest wyjątkowo mocno uzasadniona. Lęk, niepewność, niestabilność, to słowa, które odmieniamy przez wszystkie przypadki. Wydaje się, że wszelkie plenipotencje, aby wzbudzać nadzieję, budować pokój, jednoczyć ludzi, ma religia. Ale już czuję, jak wielu z Was na te słowa ironicznie uśmiecha się w duchu. Ja też. Instytucje tkwią w wyuczonym, płytkim schemacie. Martwym, pozbawionym wizji i ducha. Wszyscy to dostrzegamy. Ale nie będę narzekał. Będę szukał nadziei i zapraszam abyście w ostatni dzień roku poszukali jej ze mną. Wierzę, że warto, Marcin Orawski

Link do transmisji (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki): https://youtu.be/FVSMB8mU5fg

Link

Link do transmisji (prosimy o skopiowanie i wklejenie do okna przeglądarki): https://youtu.be/FVSMB8mU5fg

Ogłoszenia:

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach:

Sylwester (Stary Rok), 31 grudnia, godz. 17.00,
– nabożeństwo Słowa o charakterze dziękczynnym i pokutnym.

Nowy Rok, 1 stycznia, godz. 12.00
– nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą.

Święto Epifanii (Trzech Króli), 6 stycznia godz. 10.00
– nabożeństwo Słowa. Po nabożeństwie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Ostinato.

2. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Najbliższe spotkanie odbędzie się wyjątkowo nie w pierwszy, lecz w drugi poniedziałek miesiąca, tj. 9 stycznia 2023 r. o godzinie 17:30 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Tematem spotkania będzie sakrament Wieczerzy Pańskiej z perspektywy ewangelickiej. Serdecznie zapraszamy!