Kolor skóry, religia, język, zwyczaje – różnice zawsze stanowiły łatwy sposób by się oddzielać od innych ludzi; łatwo mogły stać się powodem nienawiści i otwartej wrogości. Czy łatwo udzielić pomocy Innemu? A może trzeba odwrócić to pytanie – czy w potrzebie umielibyśmy przyjąć pomoc od wroga?
Samarytanie i Żydzi w pierwszym wieku naszej ery bardzo się różnili i – uogólniając – pałali do siebie niechęcią i wrogością. Chrystus jednak konfrontuje słuchaczy (i nas) z postacią miłosiernego Samarytanina. Dlaczego to robi? I co ta przypowieść mówi o nas? Czy ważniejsze jest dla nas pytanie: kto jest bliźnim moim? Czy jesteśmy jak ten Obcy, Inny, Wrogi – i nie zadajemy pytań?
Zapraszam na nabożeństwo w 13. niedzielę po Trójcy. Marta Zachraj-Mikołajczyk


Ogłoszenia:

  1. Nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Będzie połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
  2. Po nabożeństwie zapraszamy na piknik z okazji rozpoczęcia roku szkolnego do Starej Biblioteki – ul. Parkowa 1-3.
  3. Od tego wtorku odbywają się lekcje religii w godzinach: klasa 1 SP – godz. 16.30; klasy 2 SP – godz. 17.30; klasa 3 SP – godz. 16.15; klasa 4 SP – godz. 17.30; klasy 5 SP – godz. 17.30; klasy 6-7 SP (nauka konfirmacyjna -grupa młodsza) – godz. 16.45; klasa 8 SP (nauka konfirmacyjna – grupa starsza) – 17.35
  4. Zapraszamy na spotkania młodzieżowe osoby po konfirmacji – w środy o 17.30.
  5. Zapraszamy na godzinę biblijną w czwartek o 11.00.
  6. Dyskusyjne spotkanie biblijne odbędzie się 19 września o 18.30.
  7. Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej odbędzie się od 7-9 października w Wiśle. Zapraszamy do udziału wszystkie zainteresowane osoby. Zgłoszenia przy wyjściu z kościoła, w kancelarii i na pikniku.
  8. Radnych parafialnych zapraszam na pierwsze posiedzenie po wakacjach – jutro, 12 września o 18.00.

W materiale wykorzystano zdjęcia z serwisów:
pexels.com
https://www.pexels.com/license/
oraz
pixabay.com
https://pixabay.com/service/terms/