14 listopada nasi niemieccy wolontariusze z programu Erasmus+ zorganizowali na wrocławskim Rynku pochód z latarenkami, żeby uczcić pamięć o św. Marcinie, który oddał żebrakowi swój płaszcz. Przez cały miesiąc dzieci z przedszkola „Wesołe Nutki” przygotowywały się do tego wydarzenia: robiły latarenki i ćwiczyły piosenkę w języku niemieckim.
Podczas uroczystości, podobnie jak w latach poprzednich, zbieraliśmy środki czystości dla Koła Wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Chcieliśmy w ten sposób podkreślić znaczenie tego święta, jako zachęty do okazywania miłosierdzia. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci za pomoc materialną, a dzieciom za gotowość do niesienia pomocy bliźniemu.

Po raz kolejny udało nam się zaprosić do współpracy oddział konnej policji Wrocławia, dzięki czemu mieliśmy „prawdziwego” św. Marcina na koniu, co stworzyło niesamowitą atmosferę. Szefowa kuchni „Kamienicy pod Aniołami”, pani Anna Wojciechowska, upiekła rogale według przepisu Anity i Caroli – wolontariuszek z Niemiec – dzięki czemu po zakończeniu pochodu wszyscy uczestnicy mieli możliwość poczęstowania się nimi i podzielenia się się wrażeniami.

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez wolontariuszy.