Październik, ten najbardziej „reformacyjny” miesiąc, jeszcze się nie rozpoczął, ale już mamy okazję do refleksji na temat znaczenia reformacji. W piątek, 17 września o 17.00 w naszej sali parafialnej odbędzie się spotkanie z mini-wykładami dwóch naukowców zajmujących się reformacją – Petra Hlaváčka, historyka, filozofa i publicysty związanego z Uniwersytetem Karola w Pradze oraz Jerzego Sojki, teologa z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Prezentowane wykłady to: P. Hlaváček „Naród wybrany? Czesi w kontekście europejskich reformacji”; J. Sojka „Reformacje? – dwie współczesne koncepcje interpretacji XVI-wiecznych wydarzeń przełomowych dla historii Kościoła”. Serdecznie zapraszamy!

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Podczas spotkania obowiązuje reżim sanitarny.