27 maja osoby biorące udział w parafialnym Spotkaniu Seniorów odwiedziły Wrocławskie Muzeum Teatru w skrzydle południowym Pałacu Królewskiego przy pl. Wolności 7a. Tego dnia grupa była wyjątkowo nieliczna, pozwoliło to jednak uważniej przyjrzeć się eksponatom i wysłuchać pasjonującej opowieści o teatrze. O historii powstania tego miejsca i zebranych tam pamiątek z ogromnym zaangażowaniem opowiedziała jego kierownik i twórczyni pani Małgorzata Bruder. To dzięki jej wytrwałej pracy od zera stworzona została stała wystawa poświęcona legendzie polskiego teatru pantomimy Henrykowi Tomaszewskiemu, którego imię otrzymało muzeum. Dzięki pani Bruder mogliśmy usłyszeć wiele historii i ciekawostek związanych z życiem mistrza, ale także z pozyskaniem poszczególnych rekwizytów. Serdecznie dziękujemy za to zaproszenie! (IO)