Warsztaty „Dzieciaki” to cykl bezpłatnych zajęć z edukacji międzywyznaniowej, podczas których dzieci (w wieku 8-12 lat) mają okazję poznać tradycję wyznania ewangelickiego, katolickiego, prawosławnego i judaizmu. Każde z czterech spotkań koncentruje się na innym wyznaniu. Rozpoczynamy od zwiedzania kościoła lub synagogi z przedstawicielem danego wyznania, następnie dzieci ugruntowują i poszerzają zdobytą wiedzę podczas warsztatów artystycznych.

W tym semestrze będziemy tworzyć ozdobne świeczniki, posłuchamy muzyki cerkiewnej, za pomocą komiksu przedstawimy życie Marcina Lutra, spróbujemy przysmaków kuchni żydowskiej. Podczas warsztatów muzyczno-wokalnych oraz plastycznych odkryjemy kulturę wyznania katolickiego i ewangelickiego. Dzięki zabawom w przyjaznej atmosferze z bliska przyjrzymy się temu, co dotąd pozostawało obce.

Warsztaty odbędą się w następujących terminach: 28.09, 5.10, 19.10, 27.10, w godzinach 10:00 – 13:00.

Zgłoszenia (wyłącznie na cały cykl) prosimy zgłaszać na adres: warsztaty.dzieciaki@gmail.com

Więcej informacji:

http://www.fundacja4wyznan.pl/n/dzieciaki/

https://www.facebook.com/DzielnicaWzajemnegoSzacunku/

Liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt organizuje Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” przy finansowym wsparciu Narodowego Centrum Kultury z programu Kultura – Interwencje 2019 oraz Gminy Wrocław.