Czy jesteś dobry chrześcijaninem/chrześcijanką? Pewnie czasem wszyscy się nad tym zastanawiamy. Wydaje mi się jednak, że łatwo na to pytanie patrzeć z niewłaściwej strony. Tak jakby poprawność, zadośćuczynienie jakiemuś standardowi sprawiało, że możemy być chrześcijanami. Zapraszam na nabożeństwo w 2. niedzielę po Trójcy, żeby spróbować spojrzeć na tę kwestię z innej strony. Paweł Mikołajczyk

UWAGA: nabożeństwo będzie połączone ze Spowiedzią i Komunią ponieważ za tydzień odbędzie się rodzinne nabożeństwo Słowa na zakończenie roku szkolnego.

Pieśni podczas nabożeństwa:
435 – W najtrudniejszej dla nas chwili
684 – Mów, Panie, do mnie
745 – Otwórzcie serca, żyć będziecie
552 – Na skale Kościół stoi
307 – Pan Bóg jest obecny (1. zwr. przed Komunią)
651 – W Twoich rękach, Panie
Introit nr 57

Ogłoszenia:

 1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Nabożeństwo będzie miało szczególną oprawę, bo będziemy wspólnie żegnać rok szkolny i uczniowie otrzymają świadectwa z nauczania kościelnego.
 2. Zajęcia tygodniowe:
  – we wtorek lekcje religii według planu,
  – spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej w środę o godzinie 17.30,
  – próba chóru parafialnego w środę o godzinie 19.45,
  – zapraszamy na godzinę biblijną w czwartek o godzinie 11.00,
  – zapraszamy także na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja” w czwartek o godzinie 20.00.
 3. Zapraszamy na spotkanie dla seniorów, które odbędzie się w przyszły poniedziałek, 17 czerwca, o 11.00 w naszej sali parafialnej.
 4. Jak co roku odbędzie się Tydzień Ewangelizacyjny w Karpaczu. Tydzień Ewangelizacyjny w Karpaczu nosi w nazwie określenie „dla Rodzin”, ale to pewna pozostałość historyczna, zaproszenie na TE jest zaadresowane do każdej osoby, która tęskni za wakacjami ze Słowem Bożym, z Ewangelią, we wspólnocie, w pięknym otoczeniu kościoła Wang w Karpaczu. Termin: 10-18 sierpnia, koszt: 1475 zł (zniżki dla dzieci poniżej 7 roku życia).