Bóg jako król, władca, sędzia, ale też Bóg, jako ojciec i pasterz, który z tych obrazów jest nam bliższy, gdy się modlimy? Która z tych metafor determinuje nasz sposób myślenia? Zapraszam do wspólnej refleksji w niedzielę wzywającą do modlitwy – Rogate! Módlcie się.

Plan nabożeństwa
Uwaga! Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu.

0:00 Preludium – Josef Rheinberger (1839-1901), Abendliedz op. 150 – dr Dawid Slusarczyk – organy, Tomasz Kwieciński – skrzypce
3:57 Powitanie – ks. Marcin Orawski
5:14 Pieśń „W mądrość przedwieczną” (Śpiewnik Ewangelicki 240)
13:26 Czytanie Lekcji Apostolskiej oraz Ewangelii – czytają: Joanna Brzastowska, Dorota Mroczkowska
11:19 Pieśń „Wierzyć mnie, Panie, ucz” (Śpiewnik Ewangelicki 623)
13:46 Kazanie – ks. Marcin Orawski
29:49 Pieśń „Bliżej, o bliżej” (Śpiewnik Ewangelicki 656)
32:26 Modlitwa Wiernych, Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe.
35:58 Pieśń „Pod Twą obronę” (Śpiewnik Ewangelicki 314)

Nabożeństwa internetowe:
https://www.youtube.com/channel/UCrIGAANmhycqv8UFDr-4zGA/videos
https://www.facebook.com/luteraniewroclaw/

Ogłoszenia:

 1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłym tygodniu o godzinie 10.00
 • 2. W czwartek 13 maja będziemy obchodzić święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo, które rozpocznie się o godzinie.17.00.
 • W niedzielę 30 maja nasze nabożeństwo będzie rejestrowała ekipa Telewizji Polskiej. Emisja jest zaplanowana tydzień później w ramach ogólnopolskiej transmisji. Informacje przekazuję już dzisiaj, ponieważ ze względów technicznych i organizacyjnych telewizja może rozpocząć nagranie o godzinie 12.00. W związku z tym nabożeństwo w niedzielę 30 maja rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 12.00. Prosimy o zapamiętanie tej informacji i w miarę możliwości przekazanie jej innym parafianom.
 • Zachęcamy do wsparcia funduszu Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa. Zbierane w niedziele po Wielkanocy do święta Zesłania Ducha Świętego ofiary, zostaną przeznaczone na pomoc finansową parafii, które realizują konieczne prace naprawcze i remontowe budynków kościelnych.
  Ofiary można wpłacać:
 • – Na listę imienną w kancelarii parafialnej
 • – Przelewem na konto waszej parafii z dopiskiem – „ofiara na BPGA”
 • – Złożenie ofiary poprzez system szybkich przelewów znajdujący się na stronie www.bik.luteranie.pl/pl/darowizny.html
 • W niedzielę 9 maja o godzinie 15.50 – w programie 3 TVP, nadawane będzie nabożeństwo z kościoła Łaski Bożej w Poznaniu. Kazanie wygłosi ks. Marcin Kotas. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa.
 • W nowym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 9/2021 warto zauważyć:
  – refleksje nad tym, jak 500 lat temu w Wormacji Marcin Luter, powołując się na sumienie, przeciwstawił się świeckiej władzy i jakie z tego wnioski płyną dla nas dziś
  – nowy cykl pt. „W stronę uwolnienia”, który może być pomocny w naszych codziennych zmaganiach z grzechem
  – kolejne teksty o luterańskiej tożsamości, a także o doświadczeniach związanych z wstępowaniem do ewangelickiego Kościoła,
  Zapraszamy do lektury i prenumeraty. Przypominamy, że w parafiach można zaprenumerować czasopismo także od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie każdy numer można czytać w formacie pdf i w pełni korzystać ze strony www.zwiastun.pl.