Myśleliście kiedyś, że świat jest nieudolnie urządzony? W Ewangelii Marka w 12. rozdziale znajduje się przypowieść o dzierżawcach winnicy. Przyznaję, że jej nie lubię Dlaczego? Mam wiele powodów: brutalna, podkreśla podziały i hierarchie społeczne. Jednak została umieszczona w Ewangelii Marka. W jakim celu? By pokazać, że Bóg jest nieudolnym zarządcą? Przekonajmy się wspólnie do historii biblijnych za którymi nie przepadamy. Może jest w nich więcej treści i wartości niż nam się wydaje?
Zapraszam do kościoła Opatrzności Bożej i na transmisję – Marta Zachraj-Mikołajczyk

 1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 2. Zapraszamy na tygodniowe nabożeństwo pasyjne, które w tym tygodniu będzie połączone z obchodami Światowego Dnia Modlitwy. Dlatego nabożeństwo rozpocznie się pół godziny później – o 17.30.
 3. Lekcje religii odbywają się zgodnie z planem.
 4. Spotkanie dla osób zainteresowanych odbędzie się jutro, w poniedziałek 6 marca o 17.30 w sali parafialnej. Temat to: “Sola gratia, tj. tylko łaska, czyli jak znaleźć łaskawego Boga”. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący.
 5. UWAGA! Wyjątkowo jutro w poniedziałek 6 marca odbędzie się również dyskusyjne spotkanie biblijne o 18.30.
 6. Zapraszamy na spotkanie z pasją, które odbędzie się 13 marca o 18.00 w sali parafialnej. O Bieszczadach opowie nasz kurator Jacek Sowa.
 7. Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30.
 8. Godziny biblijne w czasie pasyjnym nie odbywają się.
 9. Zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o 20.00.
 10. Nasz Kościół poszukuje wolontariuszek i wolontariuszy na Zgromadzenie Ogólne Światowej Federacji Luterańskiej, które odbędzie się w dniach 13-19 września w Krakowie. Osoby zainteresowane zaangażowaniem się w to wydarzenie prosimy o kontakt mailowy – wroclaw@luteranie.pl
 11. Parafia Ewangelicko-Augsburska Wang w Karpaczu zaprasza kobiety na Diecezjalne Rekolekcje Pasyjne dla Pań, które odbędą się w dniach 18 i 19 marca 2023 roku w Ośrodku Wypoczynkowym „Przy lesie” w Karpaczu, na ul. Spokojnej 1. Temat: „Zdrowy egoizm, czyli miłość do samego siebie”. Zajęcia poprowadzi Lucyna Żak ze Świdnicy. Dzięki dotacji z Diecezji Wrocławskiej ich całkowity koszt wynosi 175 zł.
 12. Cykl modlitw o Kościoły członkowskie ŚFL – Hongkong