TL;DR: prosimy osoby należące do naszej parafii o wypełnienie ankiety w ramach badania prowadzonego przez zespół z Uniwersytetu Technicznego w Dortmundzie

——————————————–

Wiele się obecnie dzieje w związku z wojną w Ukrainie. Nasze społeczeństwo w bezprecedensowy sposób zaangażowało się w organizowanie wsparcia dla uchodźczyń i uchodźców. Również wiele osób z naszej Parafii jest w te działania zaangażowanych.

To wszystko sprawia, że jeszcze bardziej aktualne staje się pytanie, które zadaje grupa badaczy z Uniwersytetu Technicznego w Dortmundzie o wpływie religii na spójność społeczną w Europie. Nasza parafia została zaproszona do projektu prowadzonego przez tę grupę badawczą. Więcej o projekcie można dowiedzieć się pod tym linkiem: https://kth.ht.tu-dortmund.de/forschung/zer-zusammenhalt-in-europa-durch-religion/.

W ramach badania przeprowadzono wywiady z poproszono nas o rozesłanie ankiety do osób należących do naszej parafii.

Będziemy wdzięczni, jeżeli znajdziecie czas, by tę ankietę wypełnić. Link do ankiety:
https://umfragen.tu-dortmund.de/index.php/911596?lang=pl

Ankieta służy wyłącznie celom naukowym i jest anonimowa. Organizatorzy gwarantują anonimowość i poufność oraz informują, że wszelkie dane osobowe są przetwarzane zgodnie z przepisami według europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).