Niby taki sam dzień jak poprzedni – a jednak inny. Niby to tylko zmiana cyfry w numerze oznaczającym rok, a jednak wpływa na nasze życie. Co jest takiego w tych dniach na przełomie roku, że robimy podsumowania, prognozy czy postanowienia? Sądzę, że w tych dniach nie ma niczego szczególnego. Ich wyjątkowość wypływa z naszych potrzeb i pragnień, które spinają 2023 i 2024 jak most. Wkroczmy na niego razem na nabożeństwie w kościele Opatrzności Bożej lub przez transmisję internetową. Zapraszam, Paweł Mikołajczyk

Wspólnie zaśpiewamy pieśni:
434 – Przed świętym majestatem Twym
93 – Jak rzeka bieży
100 – Przez dobrą moc Twą, Panie, otoczony
102 – Tobie bądź chwała
103 – W imieniu Twoim wkroczę, Boże

Ogłoszenia:

Zapraszamy na nabożeństwa:

Święto Epifanii (Trzech Króli), 6 stycznia godz. 17.00 – nabożeństwo muzyczne z udziałem chóru Vocallinea pod kierownictwem Dobromiły Ogińskiej-Broniszewskiej;

1. Niedziela po Epifanii, 7 stycznia godz. 10.00

Zapraszamy serdecznie do świętowania Bożego Narodzenia podczas koncertów, które odbędą się w naszym kościele! Przygotujcie się na niezapomniane chwile, wypełnione pięknymi kolędami i możliwością wspólnego śpiewania razem ze znakomitymi wykonawcami. Czekają nas niepowtarzalne emocje i atmosfera pełna świątecznej radości! Dołączcie do nas, aby razem świętować ten wyjątkowy czas.

6 stycznia (sobota), godzina 17.00 Nabożeństwo muzyczne z udziałem chóru Vocallinea pod kierownictwem Dobromiły Ogińskiej Broniszewskiej Chór działa przy Radzie Osiedla Wrocław Leśnica

13 stycznia (sobota), godzina 18.00 „Koncert Kolęd”, zespół LAAU Worship pod kierownictwem Kariny Reske-Chojnackiej, Wrocławska Orkiestra Wszechmuzyczna pod kierownictwem Julianny Jurkiewicz

20 stycznia (sobota), godzina 16.00 „Koncert Świąteczny” Kameralny Chór Męski Cantilena, dyrygent Mikołaj Szczęsny; Chór kameralny „Ostinato”, dyrygent Lilia Jędrzejczak; Chór Capella Ecumienica, dyrygent Aleksandra Akułowicz; Orkiestra Symfoniczna Dolnośląskiej Izby Lekarskiej we Wrocławiu, dyrygent Aleksandra Akułowicz

W kancelarii parafialnej jest dostępny Kalendarz Ewangelicki wraz z dodatkiem i dodatek „Z Biblią na co dzień”.

Zdjęcie użyte w grafice: Jar.ciurus (creative commons) na licencji CC BY-SA 3.0 PL DEED (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/