Wjazd Jezusa do Jerozolimy w niedzielę palmową był swojego rodzaju paradą złudzeń. Uczniowie i witający Chrystusa lud widział w nim króla, politycznego przywódcę. Łudzili się, bo taki horyzont kreśliły im ich oczekiwania. Jego przeciwnicy widzieli w nim wichrzyciela i fałszywego proroka. Łudzili się, bo lęk przed utratą pokoju i pozycji im tak podpowiadał. Jedyny, który nie ma złudzeń, to Chrystus. On zna prawdę, która sięga dalej niż sytuacja polityczna. Jego prawda jest odpowiedzią na to, co w człowieczeństwie zawsze jest wieloznaczne, wielowymiarowe. Dlatego dzisiaj wciąż warto spojrzeć na miraże jakimi sami się otaczamy, a może zza nich ujrzymy docierającą do nas prawdę. Spróbujmy w najbliższą niedzielę. Dołączcie do nas o 10.00 w kościele Opatrzności Bożej lub przez transmisję. Do zobaczenia!

Ogłoszenia:

 1. Zapraszamy na nabożeństwa w Wielkim Tygodniu:
  • w Wielki Czwartek o 17.00;
  • w Wielki Piątek o 10.00 i 17.00;
  • w Wielkanoc o 10.00;
  • w Poniedziałek Wielkanocny o 10.00.
 2. Lekcje religii odbywają się zgodnie z planem.
 3. Spotkanie dla osób zainteresowanych odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia o 17.30 w sali parafialnej. Temat to: “Krzyż Chrystusa i Wielki Piątek w życiu ewangelików”. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący.
 4. Zapraszamy na spotkanie z ludźmi pasją, które odbędzie się 3 kwietnia o 18.30 w sali parafialnej. O szlaku rowerowym Ale-Adria z alpejskiego Salzburga nad Adriatyk opowie ks. Marcin Orawski.
 5. W drugi poniedziałek miesiąca przeważnie odbywają się dyskusyjne spotkania biblijne. W tym miesiącu jednak właśnie wtedy przypada 2. Dzień Świąt Wielkanocnych. Dlatego wyjątkowo dyskusyjne spotkanie biblijne odbędzie się w piątek 14 kwietnia o 18.30. Tematem będzie opowieść o zniszczeniu Sodomy.
 6. Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30.
 7. Nie odbędzie się spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja.
 8. Jeszcze tylko dzisiaj można zapisywać się na Kirchentag do Norymbergi w kancelarii lub poprzez email. Cena biletów dla uczestników z Polski to 19 Euro oraz koszt zbiorowego zakwaterowania w cenie 29 euro za osobę lub 59 euro za rodzinę. Więcej szczegółów znajduje się na stronie parafialnej.
 9. W ramach cyklu modlitw o Kościoły członkowskie ŚFL dzisiaj szczególnie wspominamy Malezję. Ten kraj zamieszkują ponad 33 miliony ludzi. Połowa z nich wyznaje islam, zaś 9% to chrześcijanie. Główne wyzwania to przemoc motywowana religijnie i wielkie zanieczyszczenie powietrza. W Malezji istnieją cztery Kościoły, które są członkami Światowej Federacji Luterańskiej:
  • Kościół Bazylejski w Malezji liczący ponad 64 tysiące wiernych;
  • Kościół Ewangelicko-Luterański w Malezji liczy ponad 4 tysiące wiernych;
  • Kościół Luterański w Malezji skupia prawie 7 tysięcy wiernych;
  • Kościół Protestancki w Sabah liczy prawie 35 tysięcy wiernych.

Link do materiałów: https://www.luteranie.pl/modlitwa-o-malezje/