Chyba nie ma w parafii spraw większej wagi niż stworzenie bezpiecznej i ciekawej przestrzeni dla dzieci i młodzieży do duchowego wzrostu, stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Jednym ze sposobów tworzenia tej przestrzeni są szkółki niedzielne. Choć nazwa jest dość niefrasobliwa, to szkółki są tak naprawdę nabożeństwami dla dzieci, w których nadzieja i przesłanie Ewangelii są dostosowane do potrzeb i temperamentu wynikającego z młodości.

Żeby nasze szkółki mogły się rozwijać i być jeszcze ciekawsze dla dzieci chcemy stworzyć grupę osób, które wspólnie mogłyby się zaangażować w ich współprowadzenie raz na kilka tygodni. Razem możemy więcej i lepiej!

Plan jest następujący. Chcemy by każda z grup – młodsza i starsza – były prowadzone przez dwie osoby. Przygotowanie tematów, metod i materiałów może być rozłożone na więcej osób ze wsparciem wikariuszy naszej parafii. W miarę możliwości chcielibyśmy, by nikt nie musiał prowadzić szkółek co tydzień. Doświadczenie w pracy z dziećmi lub młodzieżą nie jest wymagane, choć zawsze jest mile widziane.

Zatem… Czy marzysz o zgiełku i hałasie? Czy spokojny niedzielny poranek brzmi jak największa nuda? Mamy rozwiązanie dla Ciebie! Dołącz do grupy przygotowującej i prowadzącej szkółki niedzielne w naszej parafii!

Chętne osoby prosimy o kontakt na email: ewangelicy@gmail.com albo osobiście z p. Iwoną Orawską lub z którymkolwiek z duchownych.