W Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy wszystkich chętnych: młodszych i starszych, parafian i nieparafian na piknik wielkanocny po nabożeństwie (a dzieci zapraszam na szkółkę). Podobnie jak rok temu chcemy się wybrać na Polanę Księżycową w Lesie Rędzińskim. Zaparkować można przy ul. Żużlowców, skąd należy dojść około 500 m leśną drogą do miejsca biwakowego. Można też dojechać autobusem miejskim, jednak wtedy należy się liczyć ze znacznie dłuższym, około 20-25 minutowym spacerem, ponieważ do przejścia od przystanku autobusowego w Rędzinie jest około 1200-1300 m. Do Rędzina dojeżdża autobus miejski nr 118 odjeżdżający z Sępolna, do którego można się przesiąść np. przy ul. Bałtyckiej. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, nie tylko rodzin z dziećmi, możecie też zabrać ze sobą rodzinę czy znajomych.

Pakujemy się jak na piknik – zabieramy pozostałości ze świątecznego stołu, można wziąć kiełbaski na ognisko, coś do picia. Przydadzą się koce z izolacją lub składane krzesełka, ponieważ na ławeczkach nie jest zbyt wiele miejsca.
Dzieci wyruszą na poszukiwania wielkanocnych niespodzianek, dlatego prosimy rodziców o przygotowanie małych koszyków oraz do dwóch jajek niespodzianek na dziecko, ewentualnie jakichś innych słodkości wielkanocnych, które następnie trafią do wspólnej puli i zostaną ukryte w lesie. Na sygnał dzieci udadzą się do lasu na ich poszukiwania. Na koniec przeliczymy wszystkie jajeczka, żeby nic w lesie nie zostało, włożymy do wspólnego koszyka, zrobimy pamiątkowe zdjęcie i podzielimy łupy sprawiedliwie między uczestników poszukiwań.

Polana jest duża, można wziąć piłkę czy rakietki do badmintona.

Pamiętajmy również, że z polany mogą korzystać i inne osoby. Prosimy by to, co się ze sobą przyniesie, zabrać – żeby żadne śmieci po nas nie zostały.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się w poniedziałek na pikniku!