Nabożeństwo w ramach obchodów 500 lat Reformacji we Wrocławiu. Kazanie wygłosi bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Oprawa muzyczna: Kleiner Chor Lübars. Udział w nabożeństwie wezmą także delegaci do Synodu Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Zapraszamy także do udziału w innych wydarzeniach jubileuszowych. Program znajduje się pod linkiem: Więcej: http://fkp.wroclaw.pl/

Link do transmisji ONLINE

Ogłoszenia

 • Dziś wieczorem serdecznie zapraszamy na koncert naszych gości chóru Kleiner Chor Lübars, który wystąpi z zespołem muzycznym. Oprócz utworów klasycznych będziemy mogli usłyszeć ciekawe aranżacje utworów POP i ROCK z lat 80. i 90. Usłyszymy kompozycje takich wykonawców jak: Elton John, A-ha czy Genesis i in. Zapowiada się bardzo interesująco. Koncert odbędzie się w naszym kościele. Początek o godzinie 17.00.
 • Zapraszamy także do udziału we wszystkich kolejnych wydarzeniach w ramach obchodów 500 lat Reformacji we Wrocławiu. Szczegóły na plakatach, ulotkach oraz na naszych stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Więcej: http://fkp.wroclaw.pl/
 • Jutro (23.10) zapraszamy na październikowe spotkanie seniorów, które rozpocznie się o godzinie 11.00, a zakończy się wspólnym obiadem o 13.
 • Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 • Próba chóru parafialnego w środę o godzinie 19.45 w sali parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 • Zajęcia tygodniowe:
  we wtorek lekcje religii zgodnie z planem.
  Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o godzinie 17.30.
  Godzina biblijna obędzie się w czwartek o godzinie 11.00.
  Zapraszamy także na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o godzinie 20.00.
 • Rozpoczęła się akcja Prezent pod choinkę. Ta akcja, organizowana przez CME, polega na przygotowywaniu paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących dzieci w Ukrainie i Rumunii. Do poniedziałku 13 listopada, czyli przez nieco ponad miesiąc można przygotować takie paczki i przynosić do kancelarii. Jeżeli ktoś chciałby się zaangażować w tę akcję, ale nie może samemu przygotować paczki, to istnieje możliwość wpłacenia dowolnej kwoty na listę wystawioną w kancelarii. Za zebrane środki zostaną zakupione rzeczy do paczek, które zostaną spakowane podczas jednego ze spotkań Pronoi.

Cykl Modlitw o Kościoły ŚFL – Niemcy

Republikę Federalną Niemiec zamieszkuje ponad 84 miliony ludzi. Niemcy stanowią 80% mieszkańców, pozostałe mniejszości to Turcy (prawie 4%), Polacy (prawie 2%) i Rosjanie (1,5%). Chrześcijanie stanowią religijną większość – 55% mieszkańców. Największą grupę stanowią wierni Kościoła rzymskokatolickiego – 25 %. Około 23% Niemców to ewangelicy, 4,5 % to prawosławni natomiast islam – wyznaje ponad 5% Niemców. Aktualnie niemal 40% populacji Niemiec deklaruje się jako ateiści. W ostatnim czasie Kościoły niemieckie przeżywają odpływ wiernych. Konieczność płacenia podatku kościelnego (8-9%) sprawia, że wierni rezygnują z formalnej przynależności do Kościoła oraz formalności towarzyszących, czyli ponoszenia ciężarów fiskalnych.

Członkami Światowej Federacji Luterańskiej jest 11 Kościołów (połowa wszystkich ewangelików w Niemczech). Tworzą one Niemiecki Komitetu Krajowy ŚFL. Niemcy są przykładem kraju, w którym różne wyznania i religie współistnieją oraz współpracują ze sobą na wielu płaszczyznach.