Rogi na głowie Mojżesza. W rzymskiej bazylice p.w. św. Piotra w Okowach, znajduje się rzeźba przedstawiająca Mojżesza. Zdziwienie wywołują wyraźnie zarysowujące się na jego głowie rogi. Co artysta chciał przez nie wyrazić? Czy to był żart, błąd, celowy zabieg, a przede wszystkim, co rogi mają wspólnego z biblijnym fragmentem opisującym jak Mojżesz wyglądał po spotkaniu z Bogiem. Będzie o św. Hieronimie, który tłumacząc Biblię miał problem z samogłoskami oraz o reżyserze Davidzie Lynchu – chętnie wykorzystującym w swoich filmach motyw falujących na wietrze zasłon. Spróbujemy dotknąć granicy, gdzie to, co naturalne spotyka się z nadprzyrodzonym. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo stacjonarne oraz internetowe, Marcin Orawski

Plan nabożeństwa
Na YouTube, w opisie znajdującym się pod filmem, można wybierać poszczególne części nabożeństwa klikając na znacznik czasu.

0:00 Georg Friedrich Haendel (1685-1759), Sonata G-dur HWV 363b, Adagio, Minuetto – dr Dawid Ślusarczyk – organy, Tomasz Kwieciński – skrzypce;
03:07 Powitanie – ks. Marcin Orawski;
04:20 Pieśń „Ciebie tylko, Jezu drogi” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 722);
07:03 Czytanie Lekcji Apostolskiej i Ewangelii – czytają: ks. Paweł Mikołajczyk, dk. Marta Zachraj-Mikołajczyk;
09:28 Pieśń „Chcę chwalić Boga dziś” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 582);
12:23 Kazanie – ks. Marcin Orawski;
25:59 Pieśń „Za Jezusem chętnie powędruję” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 773);
28:58 Modlitwa główna, Modlitwa Pańska i błogosławieństwo końcowe;
30:49 Pieśń „Kto się w opiekę” (Śpiewnik Ewangelicki, nr 681).

Nabożeństwa internetowe:
https://www.youtube.com/channel/UCrIGAANmhycqv8UFDr-4zGA/videos
https://www.facebook.com/luteraniewroclaw

Ogłoszenia:

1. Bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian do udziału w rocznym Zgromadzeniu Parafialnym, poświęconym przede wszystkim przyjęciu sprawozdania z działalności kultowej w roku 2021 oraz przyjęciu preliminarza budżetowego na rok 2022.

2. W ostatni poniedziałek miesiąca (31 stycznia) – powinno odbyć się spotkanie seniorów. Jednak ze względu na skalę piątej fali pandemii Covid-19, a także głosy samych seniorów, że dla tej grupy wiekowej, szczególnie narażonej na ciężki przebieg choroby, bezpieczniej będzie w tym miesiącu odwołać spotkanie, podjęliśmy decyzję, że styczniowe spotkanie seniorów nie odbędzie się. Mamy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się w lutym, konkretnie w poniedziałek 28 lutego.

3. Z tego samego powodu, także na prośbę części uczestników, na czas ferii zimowych zawieszamy godziny biblijne.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Będzie to nabożeństwo połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.

5. W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, a także sesją egzaminacyjną na studiach z zajęć tygodniowych nie odbędą się wtorkowe lekcje religii oraz środowe spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja”.

6. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący. Na najbliższe spotkanie zapraszamy w poniedziałek 7 lutego 2022 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła). Temat spotkania: „Bóg, człowiek, Syn Boży… Kim według ewangelików jest Jezus Chrystus?”. Serdecznie zapraszamy.