1. Niedzielne nabożeństwo w przyszłym tygodniu o godz. 10.00. We wtorek odbywają się lekcje religii według planu.

2. Zaproszenie na najbliższą środę 20 listopada, na kolejne spotkanie w ramach salonu Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań. Z publicznością spotka się Zbigniew Kulik fotograf, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. W rozmowie z Januszem Wittem poruszy temat „Tadeusz Różewicz w Karkonoszach”. Początek spotkania o godz. 19.00 w Kamienicy pod Aniołami (ul. Kazimierza Wlk. 31-33).

3. W czwartek zapraszamy na godzinę biblijną o godz. 17.00.

4. Również w czwartek zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja”. Początek o godz. 19.00.

5. W najbliższy piątek 22 listopada o godzinie 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na niezwykłe ekumeniczne nabożeństwo z okazji Święta Muzyków. W tym roku hasłem jest: Illumina oculos meos – nabożeństwo ekumeniczne. Udział wezmą: Chór Chłopięcy NFM ( Małgorzata Podzielny), Cantores Minores Wratislavienses (Piotr Karpeta), czterej organiści: Tomasz Kmita-Skarsgård, Maciej Bator, Jakub Moneta, Dimitar Dimitrov, Zespół instrumentów dętych, kotły oraz wszyscy zebrani. Będzie to niepowtarzalna okazja, by we wspaniałej aranżacji i przy udziale chórów zaśpiewać między innymi: „Pochwal mój duchu” czy „Gdy na ten świat spoglądam wielki Boże”. Kazanie wygłosi ks. Krzysztof Wolnica z Kościoła ewangelicko-metodystycznego. Serdecznie zapraszamy.

6. Już dzisiaj chcemy zaprosić na listopadowe spotkanie seniorów. Odbędzie się tradycyjnie w ostatni poniedziałek miesiąca, czyli 25 listopada, ale o n– uwaga – innej godzinie. W okresie jesienno-zimowym zaprosić na godzinę 11.00, aby uniknąć wracania do domu pomroku, zwłaszcza trudnych warunkach pogodowych.

7. Spotkania dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbywają się zwykle w pierwsze poniedziałki miesiąca. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 2 grudnia 2019 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła) i będzie poświęcone tematowi: „Czym dla ewangelików jest jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół”. Spotkanie ma charakter otwarty i niezobowiązujący. Serdecznie zapraszamy!

8. Zapraszamy serdecznie na wycieczkę integracyjną do wioski lapońskiej w Borowicach i Karkonoskich Tajemnic w Karpaczu w sobotę 23 listopada 2019 r. ODJAZDY autokaru z następujących przystanków: godz.8.00 Wrocław Aquapark ul. Marka Petrusewicza (zatoki postojowe pomiędzy zjeżdżalniami Aquaparku a hipermarketem Kaufland, godz.8.15 Wrocław ul. Kazimierza Wielkiego (zatoka postojowa przed kinem „Nowe Horyzonty”, dawny Helios). Przewidywany powrót do Wrocławia ok godz.19.30. W programie wycieczki proponujemy zwiedzanie wioski lapońskiej czyli małej Finlandii w sercu Karkonoszy, wzbogacone opowieściami o skandynawskich zwyczajach, na terenie osady Domek Muminka oraz żywe renifery, przygotowujące się do ciężkiej pracy w roli pomocników św. Mikołaja; a następnie w pobliskim Karpaczu zaprosimy chętnych do wspólnego odwiedzenia Karkonoskich Tajemnic czyli multimedialnego podziemnego Muzeum Ducha Gór. Cena wycieczki wynosi 50 zł/os. W cenie wycieczki: transport autokarowy, opłaty drogowe i parkingowe, opieka pilota-przewodnika, ubezpieczenie NNW Cena wycieczki nie zawiera biletów wstępu do obiektów. Środki na opłacenie biletów grupowych zostaną zebrane w autokarze. Ceny biletów wstępu: wioska lapońska 10 zł/os dla wszystkich, Karkonoskie Tajemnice 15 zł/os. bilet normalny, 12 zł/os. bilet ulgowy dla dzieci, studentów, emerytów i rencistów po okazaniu dokumentu poświadczającego prawa do ulgi. Wyżywienie we własnym zakresie, planowana jest przerwa obiadowa w Karpaczu ok.godz.16.00.

Prosimy o zapisy i wpłaty do wtorku 19 listopada w Kancelarii Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Opatrzności Bożej we Wrocławiu, ul. Kazimierza Wielkiego 29, tel. 71 3434730, czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 10-14, we wtorki w godz.15-18 oraz bezpośrednio po niedzielnym nabożeństwie. Wycieczka odbędzie się przy grupie powyżej 30 uczestników. Do celów ubezpieczeniowych prosimy o przekazanie przy zapisie następujących danych: imię i nazwisko, data urodzenia. W celach organizacyjnych zalecane podanie numeru telefonu kontaktowego. Impreza przystosowana jest zarówno dla seniorów, jak i rodzin z dziećmi.

Dodatkowych informacji udzieli Arkadiusz Felkle, tel. 602 256 058, przewodnik@felkle.pl

9. Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Prezent pod choinkę”. Dzięki przekazanym darom i ofiarom wysokości 1800 zł. przygotowaliśmy ponad paczek. W ubiegły czwartek zostały spakowane i w tym tygodniu dotrą do Dzięgielowa, skąd trafią do dzieci z: Ukrainy, Białorusi, Rumunii oraz do dzieci uchodźców. W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy.