Ogłoszenia:
W piątek 27. stycznia w domu parafialnym Katowicach-Szopienicach wybóch gaz w skutek którego śmierć poniosły dwie osoby a pozostali mieszkańcy odnieśli obrażenia.

Dzisiejsza kolekta zostanie przekazana w całości Parafii z Katowicach Szopienicach na odbudowę domu parafialnego i naprawę kościoła, który również ucierpiał podczas wybuchu. Pieniądze, można przelać również na konto parafii w Katowicach-Szopienicach

Pozostałe ogłoszenia:

 1. Zapraszamy na nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 – połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 2. Zapraszamy a zgromadzenie parafialne, które odbędzie się po nabożeństwie 5 lutego.

3.Lekcje religii odbywają się zgodnie z planem.

 1. Spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego kościoła odbędzie się w poniedziałek 6 lutego o 17.30 w sali parafialnej. Temat to: „Chrzest, konfirmacja i konwersja w życiu ewangelików”. Spotkania mają charakter otwarty i niezobowiązujący.
 2. Spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbędzie się w środę o 17.30.
 3. Godzina biblijna obędzie się w czwartek o 11.00.
 4. Zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja w czwartek o 20.00.
 5. Radnych parafialnych zapraszamy na radę parafialną o 18.00 w poniedziałek 30 stycznia.
 6. Zapraszamy na ostatni już w tym roku koncert kolęd, który odbędzie się w naszym kościele dziś o godz. 18 wystąpią dwa chóry: Chór Cantiamo Tutto oraz Con Passione pod dyrekcją Sebastiana Sikory.
 7. Podczas dzisiejszego nabożeństwa wystąpi chór Capella Ecumenica
 8. Dziś chcemy dołączyć się do 31 Finału WOŚP i razem z nimi zagrać koncert miłości, wzajemnej troski i dzielenia się. Przed kościołem będą stały dzieci z naszej parafii z puszkami, które są wolontariuszami WOŚP zachęcamy do udziału.
 9. Cykl modlitw o Kościoły członkowskie ŚFL

Kościół Ewangelicko-Luterański w Zimbabwe został założony w 1903 roku przez misjonarzy ze Szwecji i afrykańskich ewangelistów z Natalu (RPA). Aktualnie Kościół liczy blisko 310 000 członków. Podzielony jest na trzy diecezje i 80 parafii, w których duchownymi są zarówno mężczyźni jak i kobiety. Zajmuje się działalnością diakonijną i edukacyjną. Przed Kościołem stoją takie wyznania jak: brak duchownych, personelu medycznego, epidemia HIV/AIDS, bezrobocie, bieda i wysoka inflacja. Dołączmy Kościół w Zimbabwe do naszych modlitw.