1. Zapraszamy na nabożeństwo w kolejną niedzielę (13.12) o zwykłej porze – godz.10.00. Nadal obowiązują ograniczenia (1 osoba na 15 metrów kwadratowych) oraz ścisły reżim sanitarny. Zachęcamy do oglądania transmisji on-line.

2. W tym roku, w związku z pandemią COVID-19 oraz zaleceniami władz naszego Kościoła nie odbędą się tygodniowe nabożeństwa adwentowe w formie stacjonarnej. Chcemy jednak zaproponować adwentowe rozważania on-line (na kanale Facebook i Youtube), które poprowadzą gościnnie świeccy teolodzy ewangeliccy. Pierwsza, premierowa transmisja już się odbyła (LINK), kolejna najbliższy piątek o godzinie 17.00.

Ponadto w czasie Adwentu nadal będziemy prowadzić stacjonarne godziny biblijne. Odbywają się one w każdy czwartek o godz. 17.00 w dużej sali parafialnej z zachowaniem bardzo dużych odległości i w ścisłym reżimie sanitarnym.

3. Niestety sytuacja pandemiczna zmusza nas do odwołania opłatka parafialnego oraz jasełek dla dzieci.

4. Docierają do nas sygnały o dużej liczbie osób zainteresowanych udziałem w nabożeństwie wigilijnym. Niestety w tym czasie prawie na pewno nadal będą obowiązywać ścisłe ograniczenia liczby wiernych mogących uczestniczyć w nabożeństwach. Zachęcamy do udziału w transmisji on-line. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom planujemy w tym roku zorganizować dwa nabożeństwa wigilijne o 15.00 i o 17.00. Z względów organizacyjnych jesteśmy zmuszeni jednak prosić państwa o zapisy – wroclaw@luteranie.pl, 880 035 915.Pozostałe nabożeństwa świąteczne nie wymagają zapisywania się (wszystkie będą także transmitowane on-line). Godziny nabożeństw: 25 grudnia, 1. Święto Narodzenia Pańskiego – godz. 10.0026 grudnia, 2. Święto Narodzenia Pańskiego – TYLKO ON-LINE – godz. 10.0027 grudnia, 1. Niedziela po Narodzeniu Pańskim – godz. 10.00; 31 grudnia, Sylwester – godz. 17.00; 1 stycznia, Nowy Rok – godz. 12.00

5. W kancelarii parafii można się zaopatrzyć w:– opłatki świąteczne wraz z tradycyjnymi rurkami miodowymi (tzw. „szulki”).– świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom– Kalendarze Ewangelickie (34 zł) z dodatkiem „Z Biblią na co dzień” (15zł) w cenie 49 zł za komplet (można nabyć oddzielnie). Jeśli ktoś z Państwa nie ma możliwości przyjścia do kancelarii, a chciałby nabyć coś w powyższej oferty, prosimy o kontakt: wroclaw@luteranie.pl, 880 035 915.

6. W czasie tegorocznego kiermaszu adwentowego wspólnie zebraliśmy kwotę 3264 zł.