1. W najbliższą środę rozpoczynamy czas pasyjny. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo w Dzień Modlitwy i Pokuty (Środa Popielcowa) o godzinie 17.00.

2. Nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. Będzie ono połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.

3. Wtorkowe lekcje religii i nauczania konfirmacyjnego odbywają się według ustalonego planu. UWAGA ZMIANA! Środowe spotkanie młodzieży pokonfirmacyjnej zostaje odwołane.

4. W czasie pasyjnym nie odbywają się godziny biblijne. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tygodniowych – najpierw w Środę Popielcową, a od kolejnego tygodnia w każdy czwartek o godz. 17.00.

5. Najbliższe spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła odbędzie się jutro – w pierwszy poniedziałek miesiąca, to jest w dniu 4 marca 2019 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła) i będzie poświęcone tematowi: „Dietrich Bonhoeffer i jego znaczenie dla teologii ewangelickiej”. Spotkanie ma charakter otwarty i niezobowiązujący. Serdecznie zapraszamy!

6. ZAPROSZENIE dla wszystkich chętnych na wycieczkę do Eisleben w Niemczech, miasta narodzin i śmierci Marcina Lutra. Wycieczka odbędzie się w sobotę 30 marca 2019 r. W programie wycieczki:* zwiedzanie domu narodzin Marcina Lutra * obejrzenie kościoła apostołów Piotra i Pawła, miejsca chrztu Lutra * spacer po malowniczej starówce, na rynku pomnik Reformatora * obejrzenie kościoła św. Andrzeja, w którym Luter wygłosił swoje ostatnie kazania * zwiedzanie muzeum „Dom śmierci Marcina Lutra” * przy sprzyjającej aurze spacer szlakiem spacerowym oznaczonym symbolem Róży Lutra na miejski punkt widokowy. Cena wycieczki wynosi 150 zł/os. przy grupie powyżej 30 uczestników. Zgłoszenia na wycieczkę przyjmujemy do 20 marca 2019 r. w naszej parafii wraz z wpłatą. Szczegóły znajdują się na wydrukowanych ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii parafialnej i na stornie parafialnej. Dodatkowych informacji chętnie udzieli Arkadiusz Felkle.

7. W imieniu Parafii Ewangelicko- Augsburskiej Wang w Karpaczu zapraszamy na Diecezjalne Rekolekcje Pasyjne dla Pań, które odbędą się 30-31 marca 2019 r. w Karpaczu, w Ośrodku „Przy Lesie” na ulicy Spokojnej 1. Temat Rekolekcji to: „Rozmowa: dialog serca z sobą, bliźnim, Bogiem.” Tegoroczne zajęcia przygotuje i poprowadzi Lucyna Żak ze Świdnicy. Koszt pobytu (w tym nocleg i wyżywienie) to 110,00 zł. Szczegóły na ulotkach.