1. Po zakończeniu dzisiejszego nabożeństwa zapraszamy parafian do udziału w Zgromadzeniu Parafialnym poświęconym sprawozdaniu z działalności gospodarczej parafii.
  2. W najbliższy czwartek 30 maja obchodzimy święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.00.
  3. Nabożeństwo w niedzielę za tydzień odbędzie się o godz. 10.00 i będzie połączone ze spowiedzią i Komunią Świętą.
  4. Zajęcia tygodniowe: wtorkowe lekcje religii i nauczania konfirmacyjnego oraz środowe spotkanie dla młodzieży pokonfirmacyjnej odbywają się według ustalonego planu.
  5. Czwartkowa godzina biblijna z powodu nabożeństwa nie odbędzie się.
  6. W czwartek o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „PRONOJA”.
  7. Najbliższe spotkanie dla osób zainteresowanych nauką naszego Kościoła – ostatnie przed przerwą wakacyjną – odbędzie się w pierwszy poniedziałek miesiąca, to jest w dniu 3 czerwca 2019 r. o godzinie 17:00 w sali parafialnej (z tyłu budynku kościoła) i będzie poświęcone tematowi: „Podstawowe problemy etyczne w ujęciu ewangelickim”. Spotkanie ma charakter otwarty i niezobowiązujący. Serdecznie zapraszamy!
  8. Już dzisiaj chcemy serdecznie zaprosić do udziału w międzynarodowym spotkaniu naszej diecezji z Kościołem Ewangelickim Śląskich Górnych Łużyc, które odbędzie się w sobotę 7 września w przygranicznym Forst. W programie m.in.: wspólne nabożeństwo, targ możliwości z różnorodnymi stoiskami, ponadto do wyboru: występy zespołów muzycznych, spotkania, zajęcia i wystawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Program w większości jest przygotowany dwujęzycznie. Wyjazd jest planowany w sobotę rano i powrót tego samego dnia około godz. 20.00. Nie wiemy jeszcze, jaki będzie koszt, ale dzięki prawdopodobnemu dofinansowaniu przejazdu nie powinien przekroczyć 50 zł od osoby. Dzieci i młodzież do lat 18 – 50% zniżki. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się i zapisywania już dzisiaj, aby można było ubiegać się o dofinansowanie wyjazdu całej grupy.
  9. Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna Diecezji Wrocławskiej zaprasza bardzo serdecznie na tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny do Karpacza w dniach 10-18 sierpnia 2019 r. Temat: „Szukaj pokoju i dąż do niego.” Ps 34,15, a w programie: praca z Biblią w trzech grupach wiekowych, nauka pieśni, wycieczki w góry i, wspólne wieczorne modlitwy w zabytkowym kościele Wang. Szczegółowe informacje, wraz z kosztami, znajdują się na formularzu zgłoszeniowym, który można otrzymać w kancelarii parafialnej.
  10. BPiGA – jak co roku od Wielkanocy do święta Zesłania Ducha Świętego zwracamy się z apelem o składanie ofiar na ogólnopolski fundusz Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa. Zebrane środki są przeznaczane na remonty kościołów i budynków parafialnych, szczególnie w tych parafiach, które samodzielnie nie są w stanie sfinansować tych potrzeb. W tym roku o wsparcie z naszej diecezji wystąpiła parafia w Lubaniu. Ofiary można wpłacać na listę w kancelarii parafialnej lub na konto parafii, koniecznie wtedy z dopiskiem BPiGA. Za każdy złożony dar z serca dziękujemy.